django-oscar - en to bn_BD translation catalogue (75 entries)

en: Mr
bn_BD: জনাব

en: Miss
bn_BD: জনাবা

en: Mrs
bn_BD: জনাবা

en: Ms
bn_BD: জনাবা

en: Dr
bn_BD: ড.

en: First name
bn_BD: নাম প্রথম অংশ

en: Last name
bn_BD: নাম শেষ অংশ

en: First line of address
bn_BD: ঠিকানার প্রথম লাইন

en: Second line of address
bn_BD: ঠিকানার দ্বিতীয় লাইন

en: Third line of address
bn_BD: ঠিকানার তৃতীয় লাইন

en: City
bn_BD: শহর

en: State/County
bn_BD: প্রদেশ/দেশ

en: Post/Zip-code
bn_BD: পোস্ট কোড/ZIP কোড

en: Country
bn_BD: দেশ

en: Address
bn_BD: ঠিকানা

en: Addresses
bn_BD: ঠিকানা সমূহ

en: Country name
bn_BD: দেশের নাম

en: Phone number
bn_BD: ফোন নম্বর

en: Instructions
bn_BD: নির্দেশাবলী

en: Shipping address
bn_BD: শিপিং এর ঠিকানা

en: Date Created
bn_BD: তৈরীর তারিখ

en: Product
bn_BD: পন্য

en: Purchases
bn_BD: ক্রয়সমূহ

en: Score
bn_BD: স্কোর

en: Orders
bn_BD: অর্ডার

en: Analytics
bn_BD: বিশ্লেষণ

en: Product analytics
bn_BD: পণ্য বিশ্লেষণ

en: Name
bn_BD: নাম

en: Date registered
bn_BD: রেজিস্ট্রেশনের তারিখ

en: Date of last order
bn_BD: সর্বশেষ অর্ডারের তারিখ

en: Vouchers
bn_BD: ভাউচার

en: Date created
bn_BD: তৈরীর তারিখ

en: Date submitted
bn_BD: জমাদানের তারিখ

en: Basket
bn_BD: ঝুরি

en: Baskets
bn_BD: ঝুরি সমূহ

en: Quantity
bn_BD: পরিমান

en: Currency
bn_BD: মুদ্রা

en: Price excl. Tax
bn_BD: ট্যাক্স ছাড়া মূল্য

en: Price incl. Tax
bn_BD: ট্যাক্সসহ মূল্য

en: Value
bn_BD: মান

en: Code
bn_BD: কোড

en: User ID
bn_BD: ইউজার আইডি

en: Email
bn_BD: ইমেইল

en: Date of creation
bn_BD: তৈরীর তারিখ

en: Slug
bn_BD: স্লাগ

en: Description
bn_BD: বিবরন

en: Image
bn_BD: ছবি

en: Category
bn_BD: ক্যাটাগরি

en: Categories
bn_BD: ক্যাটাগরি

en: Product category
bn_BD: পন্যের ক্যাটাগরি

en: Product categories
bn_BD: পন্যের ক্যাটাগরিসমূহ

[ctx: Product title]
en: Title
bn_BD: শিরোনাম

en: Product type
bn_BD: পন্যের ধরন

en: Rating
bn_BD: রেটিং

en: Products
bn_BD: পন্য

en: Integer
bn_BD: পূর্ণ সংখ্যা

en: True / False
bn_BD: সত্য / মিথ্যা

en: Date
bn_BD: তারিখ

en: File
bn_BD: ফাইল

en: Product image
bn_BD: পণ্যর ছবি

en: Catalogue
bn_BD: ক্যাটালগ

en: Dashboard
bn_BD: ড্যাসবোর্ড

en: Product Types
bn_BD: পন্যের ধরন

en: Number of Orders
bn_BD: অর্ডারের সংখ্যা

en: Offers
bn_BD: অফার

en: Statistics
bn_BD: পরিসংখ্যান

en: Partners
bn_BD: পার্টনার

en: Customers
bn_BD: কাস্টমার

en: Email templates
bn_BD: ইমেইল টেমপ্লেট

en: Reviews
bn_BD: রিভিউ

en: Reports
bn_BD: রিপোর্ট

en: Price range
bn_BD: মূল্যসীমা

en: 0 to 20
bn_BD: 0 থেকে 20

en: 20 to 40
bn_BD: 20 থেকে 40

en: 40 to 60
bn_BD: 40 থেকে 60
