django-oscar - en to bg_BG translation catalogue (29 entries)

en: Mr
bg_BG: Г-н

en: Miss
bg_BG: Мис

en: Mrs
bg_BG: Г-жа

en: Ms
bg_BG: Г-ца

en: Dr
bg_BG: Д-р

[ctx: Treatment Pronouns for the customer]
en: Title
bg_BG: Заглавие

en: First name
bg_BG: Име

en: Last name
bg_BG: Фамилия

en: First line of address
bg_BG: Адрес

en: Second line of address
bg_BG: Алтернативен адрес

en: Third line of address
bg_BG: Резервен адрес

en: City
bg_BG: Град

en: State/County
bg_BG: Държава

en: Post/Zip-code
bg_BG: Пощенски код

en: Country
bg_BG: Държава

en: Address
bg_BG: Адрес

en: Addresses
bg_BG: Адреси

en: Addresses in %(country)s require a valid postcode
bg_BG: Адресите в %(country)s изискват валиден пощенски код

en: Country name
bg_BG: Държава

en: Countries
bg_BG: Държави

en: Phone number
bg_BG: Телефонен номер

en: Instructions
bg_BG: Инструкции

[ctx: Product title]
en: Title
bg_BG: Заглавие

[ctx: Product review title]
en: Title
bg_BG: Заглавие

en: Title
bg_BG: Заглавие

[ctx: Page title]
en: Title
bg_BG: Заглавие

[ctx: Review title]
en: Title
bg_BG: Заглавие

en: Browse store
bg_BG: Категории

en: Complete
bg_BG: Завършено
