django-oscar - en to fi translation catalogue (1707 entries)

en: Mr
fi: Herra

en: Miss
fi: Neiti

en: Mrs
fi: Rouva

en: Ms
fi: Neiti

en: Dr
fi: Tohtori

[ctx: Treatment Pronouns for the customer]
en: Title
fi: Otsikko

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: First line of address
fi: Osoite

en: Second line of address
fi: Osoite (2. rivi)

en: Third line of address
fi: Osoite (3. rivi)

en: City
fi: Kaupunki

en: State/County
fi: Lääni

en: Post/Zip-code
fi: Postinumero

en: Country
fi: Maa

en: Search text - used only for searching addresses
fi: Tekstihaku - vain osoitteiden hakemiseen

en: Address
fi: Osoite

en: Addresses
fi: Osoitteet

en: Addresses in %(country)s require a valid postcode
fi: Osoitteet maassa %(country)s vaativat kelvollisen postinumeron

en: The postcode '%(postcode)s' is not valid for %(country)s
fi: Postinumero  '%(postcode)s' ei ole kelvollinen maassa %(country)s

en: Country name
fi: Maa

en: Official name
fi: Virallinen nimi

en: Display order
fi: Näytä tilaus

en: Higher the number, higher the country in the list.
fi: Mitä korkeampi numero, sitä korkeammalla maa on listassa.

en: Is shipping country
fi: On toimitusmaa

en: Countries
fi: Maat

en: Phone number
fi: Puhelinnumero

en: In case we need to call you about your order
fi: Jos meidän tarvitsee soittaa sinulle tilauksesta

en: Instructions
fi: Ohjeet

en: Tell us anything we should know when delivering your order.
fi: Lisätietoja toimitukseen.

en: Shipping address
fi: Toimitusosoite

en: Shipping addresses
fi: Toimitusosoitteet

en: User
fi: Käyttäjä

en: Default shipping address?
fi: Oletustoimitusosoite

en: Default billing address?
fi: Oletuslaskutusosoite

en: Number of Orders as Shipping Address
fi: Tilauksia joissa käytetty toimitusosoitteena

en: Number of Orders as Billing Address
fi: Tilauksia joissa käytetty laskutusosoitteena

en: Address Hash
fi: Osoiteruutu

en: Date Created
fi: Luontipäivämäärä

en: User address
fi: Käyttäjän osoite

en: User addresses
fi: Käyttäjän osoitteet

en: This address is already in your address book
fi: Tämä osoite on jo osoitekirjassasi

en: Billing address
fi: Laskutusosoite

en: Billing addresses
fi: Laskutusosoitteet

en: Partner
fi: Kumppani

en: Partner address
fi: Kumppanin osoite

en: Partner addresses
fi: Kumppanien osoitteet

en: Product
fi: Tuote

en: Views
fi: Katselukerrat

en: Basket Additions
fi: Lisäykset ostoskoriin

en: Purchases
fi: Ostokset

en: Score
fi: Pisteet

en: Product record
fi: Tuoterekisteri

en: Product records
fi: Tuoterekisterit

en: Record for '%s'
fi: '%s':n tiedot

en: Product Views
fi: Tuotteen katselukerrat

en: Orders
fi: Tilaukset

en: Order Lines
fi: Tilausrivit

en: Order Items
fi: Tilauksen tuotteet

en: Total Spent
fi: Kulutettu yhteensä

en: Last Order Date
fi: Viimeinen tilauspäivä

en: User record
fi: Käyttäjätapahtuma

en: User records
fi: Käytäjätapahtumat

en: User product view
fi: Käyttäjän tuotenäkymä

en: User product views
fi: Käyttäjän tuotenäkymät

en: %(user)s viewed '%(product)s'
fi: %(user)s katselemat '%(product)s'

en: Search term
fi: Hakulauseke

en: User search query
fi: Käyttäjän tekemät haut

en: User search queries
fi: Käyttäjän tekemät haut

en: %(user)s searched for '%(query)s'
fi: %(user)s haki hakusanoilla '%(query)s'

en: Analytics
fi: Analytiikka

en: Basket additions
fi: Lisäykset ostoskoriin

en: Product analytics
fi: Tuotetilastot

en: Name
fi: Nimi

en: Date registered
fi: Rekisteröintipäivämäärä

en: Product views
fi: Tuotteen katselukerrat

en: Order lines
fi: Tilausrivit

en: Order items
fi: Tilauksen tuotteet

en: Total spent
fi: Kokonaiskulutus

en: Date of last order
fi: Viimeisimmän tilauksen päivämäärä

en: User analytics
fi: Käyttäjätilastot

en: Owner
fi: Omistaja

en: Open - currently active
fi: Avoin - aktiivinen

en: Merged - superceded by another basket
fi: Yhdistetty - korvattu toisella ostoskorilla

en: Saved - for items to be purchased later
fi: Tallennettu - ostettavaksi myöhemmin

en: Frozen - the basket cannot be modified
fi: Jäädytetty - ostoskoria ei voi muokata

en: Submitted - has been ordered at the checkout
fi: Lähetetty - tilaus suoritettu

en: Status
fi: Tila

en: Vouchers
fi: Kupongit

en: Date created
fi: Luomispäivämäärä

en: Date merged
fi: Yhdistämispäivämäärä

en: Date submitted
fi: Hyväksymispäivämäärä

en: Basket
fi: Ostoskori

en: Baskets
fi: Ostoskorit

en: %(status)s basket (owner: %(owner)s, lines: %(num_lines)d)
fi: %(status)s ostoskori(omistaja: %(owner)s, rivit: %(num_lines)d)

en: Due to technical limitations we are not able to ship more than %(threshold)d items in one order.
fi: Teknisten rajoitteiden vuoksi emme kykene toimittamaan %(threshold)d kpl enempää tuotteita yhtä tilausta kohden.

en: Line Reference
fi: Tilausviite

en: Quantity
fi: Määrä

en: Currency
fi: Valuutta

en: Price excl. Tax
fi: Veroton hinta

en: Price incl. Tax
fi: Verollinen hinta

en: Date Updated
fi: Viimeksi päivitetty

en: Basket line
fi: Ostosrivi

en: Basket lines
fi: Ostosrivit

en: Basket #%(basket_id)d, Product #%(product_id)d, quantity %(quantity)d
fi: Kori #%(basket_id)d, Tuote #%(product_id)d, määrä %(quantity)d

en: You cannot modify a %s basket
fi: Et voi muokata %s:n koria

en: The price of '%(product)s' has increased from %(old_price)s to %(new_price)s since you added it to your basket
fi: Tuotteen '%(product)s' hinta on noussut koriin lisäämisen jälkeen (vanha hinta: %(old_price)s, uusi hinta: %(new_price)s).

en: The price of '%(product)s' has decreased from %(old_price)s to %(new_price)s since you added it to your basket
fi: Tuotteen '%(product)s' hinta on laskenut koriin lisäämisen jälkeen (vanha hinta: %(old_price)s, uusi hinta: %(new_price)s).

en: Line
fi: Rivi

en: Option
fi: Vaihtoehto

en: Value
fi: Arvo

en: Line attribute
fi: Tilausmääre

en: Line attributes
fi: Tilausmääreet

en: Save for Later
fi: Tallenna myöhemmäksi

en: Move to Basket
fi: Siirrä ostoskoriin

en: Code
fi: Koodi

en: Variant
fi: Muunnos

en: Please select a valid product
fi: Ole hyvä ja valitse soveltuva tuote

en: Due to technical limitations we are not able to ship more than %(threshold)d items in one order. Your basket currently has %(basket)d items.
fi: Teknisten rajoitteiden vuoksi emme kykene toimittamaan %(threshold)d kpl enempää tuotteita yhtä tilausta kohden. Ostoskorissasi on tällä hetkellä %(basket)d tuotetta.

en: This product cannot be added to the basket because a price could not be determined for it.
fi: Tätä tuotetta ei voida lisätä koriin, koska hintaa ei voitu määrittää.

en: This product cannot be added to the basket as its currency isn't the same as other products in your basket
fi: Tätä tuotetta ei voida lisätä koriin, koska sen valuutta ei ole sama kuin muiden korin tuotteiden

en: We have merged a basket from a previous session. Its contents might have changed.
fi: Palautimme ostoskorisi aiemmalta käynniltä. Ostoskorin sisältö on voinut muuttua.

en: User ID
fi: Käyttäjätunniste

en: Email
fi: Sähköposti

en: Basket status
fi: Ostoskorin tila

en: Num lines
fi: Rivien lkm

en: Num items
fi: Tuotteiden lkm

en: Date of creation
fi: Luomispäivämäärä

en: Time since creation
fi: Aikaa luomisesta

en: Open baskets
fi: Avoimet ostoskorit

en: Time between creation and submission
fi: Luomisen ja vahvistamisen välinen aika

en: Submitted baskets
fi: Tehdyt tilaukset

en: You can't save an item for later if you're not logged in!
fi: Et voi tallentaa tuotetta myöhempää käyttöä varten, jos et ole kirjautunut sisään!

en: Your basket has got some issues. Please correct any validation errors below.
fi: Korissasi on ongelmia. Ole hyvä ja korjaa allamainitut virheet.

en: The '%(code)s' voucher has expired
fi: Kuponki '%(code)s' on vanhentunut

en: The '%(code)s' voucher is not active
fi: Kuponki '%(code)s' on vanhentunut

en: Your basket does not qualify for a voucher discount
fi: Ostoskorisi ei kelpaa kuponkialennukseen

en: Voucher '%(code)s' added to basket
fi: Kuponki '%(code)s' lisätty ostoskoriin

en: You have already added the '%(code)s' voucher to your basket
fi: Olet jo lisännyt kupongin '%(code)s' ostoskoriin

en: No voucher found with code '%(code)s'
fi: Kuponkia koodilla '%(code)s' ei löytynyt

en: Please enter a voucher code
fi: Kirjoita kupongin koodi

en: No voucher found with id '%s'
fi: Kuponkia ei löytynyt koodilla '%s'

en: Voucher '%s' removed from basket
fi: Kuponki '%s' on poistettu ostoskorista

en: Slug
fi: Lyhenne

en: Requires shipping?
fi: Tarvitsee toimituksen?

en: Track stock levels?
fi: Seuraa varastoarvoja?

en: Options
fi: Vaihtoehdot

en: Product class
fi: Tuoteluokka

en: Product classes
fi: Tuoteluokat

en: Description
fi: Kuvaus

en: Image
fi: Kuva

en: Is public
fi: On julkinen

en: Show this category in search results and catalogue listings.
fi: Näytä tämä kategoria hakutuloksissa ja tuoteluettelossa.

en: Category
fi: Luokka

en: Categories
fi: Luokat

en: Product category
fi: Tuotekategoria

en: Product categories
fi: Tuotekategoriat

en: Stand-alone product
fi: Erillinen tuote

en: Parent product
fi: Emotuote

en: Child product
fi: Alituote

en: Product structure
fi: Tuoterakenne

en: Show this product in search results and catalogue listings.
fi: Näytä tämä tuote hakutuloksissa ja tuoteluettelossa.

en: Universal Product Code (UPC) is an identifier for a product which is not specific to a particular  supplier. Eg an ISBN for a book.
fi: Universal Product Code (UPC) on tuotetunniste, joka ei ole sidottu mihinkään tiettyyn toimittajaan,  kuten esim. ISBN kirjoille.

en: Only choose a parent product if you're creating a child product.  For example if this is a size 4 of a particular t-shirt.  Leave blank if this is a stand-alone product (i.e. there is only one version of this product).
fi: Valitse emotuote vain, jos olet luomassa alituotetta; esimerkiksi jos tämä on t-paita kokoa 4. Jätä tyhjäksi, jos on vain yksi versio tästä tuotteesta.

[ctx: Product title]
en: Title
fi: Otsikko

en: Product type
fi: Tuotetyyppi

en: Choose what type of product this is
fi: Valitse tyyppi tälle tuotteelle

en: Attributes
fi: Määreet

en: A product attribute is something that this product may have, such as a size, as specified by its class
fi: Tuotteen määrite on jotain, mitä tuotteella voi luokkansa perusteella olla, kuten esimerkisi koko.

en: Product options
fi: Tuotevaihtoehdot

en: Options are values that can be associated with a item when it is added to a customer's basket.  This could be something like a personalised message to be printed on a T-shirt.
fi: Vaihtoehdot ovat määreitä, jotka voidaan liittää tuotteeseen ostoskoriin lisäämisen yhteydessä, kuten esimerkiksi t-paitaan painettu yksilöllinen viesti

en: Recommended products
fi: Suositellut tuotteet

en: These are products that are recommended to accompany the main product.
fi: Nämä ovat tuotteita, joiden suositellaan seuraavan päätuotetta.

en: Rating
fi: Luokitus

en: Date updated
fi: Päivityspäivä

en: Is discountable?
fi: Onko alennettavissa?

en: This flag indicates if this product can be used in an offer or not
fi: Tämä lippu kertoo, jos tuotetta voidaan käyttää tarjouksessa.

en: Products
fi: Tuotteet

en: Your product must have a title.
fi: Tuotteella pitää olla otsikko

en: Your product must have a product class.
fi: Tuotteella täytyy olla tuoteluokka.

en: Only child products can have a parent.
fi: Vain alituoteilla voi olla emotuote.

en: A child product needs a parent.
fi: Alituote tarvitsee emotuotteen.

en: You can only assign child products to parent products.
fi: Voit liittää vain alituotteita emotuotteisiin.

en: A child product can't have a product class.
fi: Alituotteella ei voi olla tuoteluokkaa

en: A child product can't have a category assigned.
fi: Alituotteella ei voi olla kategoriaa.

en: A child product can't have options.
fi: Alituotteella ei voi olla tuotevaihtoehtoja

en: A parent product can't have stockrecords.
fi: Emotuotteella ei voi olla varastokirjanpitoa.

en: The specified parent product is a child product.
fi: Määritelty ylätuote on alatuote

en: One can't add a child product to a product with stock records.
fi: Et voi lisätä alatuotetta tuotteeseen, jolla on varastosaldo

en: Primary product
fi: Ensisijainen tuote

en: Recommended product
fi: Suositeltu tuote

en: Ranking
fi: Sijoitus

en: Determines order of the products. A product with a higher value will appear before one with a lower ranking.
fi: Määrää tuotteiden järjestyksen. Tuote, jonka arvo on korkeampi, näytetään ennen tuottetta, jonka arvo on pienempi.

en: Product recommendation
fi: Tuotesuositus

en: Product recomendations
fi: Tuotesuositukset

en: Code can only contain the letters a-z, A-Z, digits, and underscores, and can't start with a digit.
fi: Koodi voi sisältää vain kirjaimia a-z, A-Z, numeroita ja alaviivoja eikä voi alkaa numerolla.

en: Text
fi: Teksti

en: Integer
fi: Kokonaisluku

en: True / False
fi: Tosi / Epätosi

en: Float
fi: Liukuluku

en: Rich Text
fi: Tyylitelty teksti

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Datetime
fi: Ajankohta

en: Multi Option
fi: Monta vaihtoehtoa

en: Entity
fi: Kokonaisuus

en: File
fi: Tiedosto

en: Type
fi: Tyyppi

en: Option Group
fi: Vaihtoehtojoukko

en: Select an option group if using type "Option" or "Multi Option"
fi: Valitse vaihtoehtojen ryhmä, jos tyyppinä on "Vaihtoehto" tai "Monta vaihtoehtoa"

en: Required
fi: Pakollinen

en: Product attribute
fi: Tuotemääre

en: Product attributes
fi: Tuotemääreet

en: Must be str
fi: Täytyy olla merkkijono

en: Must be a float
fi: Täytyy olla liukuluku

en: Must be an integer
fi: Täytyy olla kokonaisluku

en: Must be a date or datetime
fi: Täytyy olla päivämäärä

en: Must be a datetime
fi: Täytyy olla ajankohta

en: Must be a boolean
fi: Täytyy olla totuusarvo

en: Must be a model instance
fi: Täytyy olla mallin instanssi.

en: Must be an AttributeOption model object instance
fi: Täytyy olla AttributeOption-olion instanssi

en: AttributeOption has not been saved yet
fi: AttributeOptionia ei ole vielä tallennettu

en: %(enum)s is not a valid choice for %(attr)s
fi: %(enum)s ei kelpaa valinnaksi määreelle %(attr)s

en: Must be a file field
fi: Täytyy olla tiedostokenttä

en: Attribute
fi: Määre

en: Boolean
fi: Totuusarvo

en: Richtext
fi: Tyylitelty teksti

en: DateTime
fi: Ajankohta

en: Value option
fi: Arvovaihtoehto

en: Product attribute value
fi: Tuotemääreen arvo

en: Product attribute values
fi: Tuotemääreiden arvot

en: Attribute option group
fi: Määrevaihtoehtojen ryhmä

en: Attribute option groups
fi: Määrevaihtoehtojen ryhmät

en: Group
fi: Ryhmä

en: Attribute option
fi: Määrevaihtoehto

en: Attribute options
fi: Määrevaihtoehdot

en: Is this option required?
fi: Onko tämä vaihtoehto pakollinen?

en: Original
fi: Alkuperäinen

en: Caption
fi: Seloste

en: An image with a display order of zero will be the primary image for a product
fi: Kuva, jonka näyttöjärjestys on nolla, on tuotteen pääkuva

en: Product image
fi: Tuotteen kuva

en: Product images
fi: Tuotteen kuvat

en: Catalogue
fi: Luettelo

en: %(obj)s has no attribute named '%(attr)s'
fi: %(obj)s:lla ei ole '%(attr)s'-nimistä määrettä

en: %(attr)s attribute cannot be blank
fi: Määre '%(attr)s' ei voi olla tyhjä

en: %(attr)s attribute %(err)s
fi: %(attr)s määre %(err)s

[ctx: Product review title]
en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Kuvaus

[ctx: Anonymous reviewer name]
en: Name
fi: Nimi

en: Requires moderation
fi: Vaatii moderointia

en: Approved
fi: Hyväksytty

en: Rejected
fi: Hylätty

en: Total Votes
fi: Äänet yhteensä

en: Delta Votes
fi: Äänten erotus

en: Product review
fi: Tuotearvio

en: Product reviews
fi: Tuotearviot

en: Anonymous reviews must include a name and an email
fi: Nimettömissä arvoisssa on oltava nimi ja sähköposti

en: anonymous
fi: Nimetön

en: Only signed in users can vote
fi: Vain kirjautuneet käyttäjät voivat peukuttaa

en: Up
fi: Ylös

en: Down
fi: Alas

en: Delta
fi: Erotus

en: Vote
fi: Ääni

en: Votes
fi: Äänet

en: You cannot vote on your own reviews
fi: Et voi äänestää omia arvostelujasi

en: Only signed-in users can vote on reviews
fi: Vain kirjaituneet käyttävät voivat peukuttaa arvioita

en: You can only vote once on a review
fi: Voit äänestää arviota vain kerran

en: Catalogue reviews
fi: Luetteloarvio

en: Recency
fi: Viimeaikainen

en: Sort by
fi: Lajitteluperuste

en: You have already reviewed this product!
fi: Olet jo arvostellut tämän tuotteen!

en: You can't leave a review for this product.
fi: Et voi jättää arviota tälle tuotteella.

en: Thank you for reviewing this product
fi: Kiitos tuotteen arvostelusta

en: Thanks for voting!
fi: Kiitos äänestämisestä!

en: %(filename)s is not a valid image (%(error)s)
fi: %(filename)s ei ole kelvollinen kuva (%(error)s)

en: %s is not a valid image archive
fi: %s ei ole kelvollinen kuva-arkisto

en: The given page number was invalid.
fi: Virheellinen sivunumero

en: All products
fi: Kaikki tuotteet

en: Checkout
fi: Maksamaan

en: My email address is
fi: Sähköpostisoitteeni on

en: I am a new customer and want to checkout as a guest
fi: Olen uusi asiakas ja haluan maksaa vieraana

en: I am a new customer and want to create an account before checking out
fi: Olen uusi asiakas ja haluan luoda tilin ennen maksamista

en: I am a returning customer, and my password is
fi: Olen palaava asiakas, ja salasanani on:

en: A user with that email address already exists
fi: Tämä sähköpostiosoite on jo käyttäjällä

en: You need to add some items to your basket to checkout
fi: Sinulla on oltava tuotteita ostoskorissa ennen kassalle siirtymistä

en: '%(title)s' is no longer available to buy (%(reason)s). Please adjust your basket to continue
fi: '%(title)s' ei ole enää ostettavissa (%(reason)s). Muokkaa koria jatkaaksesi

en: Please either sign in or enter your email address
fi: Kirjaudu sisään tai kirjoita sähköpostiosoitteesi

en: Please choose a shipping address
fi: Valitse toimitusosoite

en: Your previously chosen shipping address is no longer valid.  Please choose another one
fi: Aiemmin valittu toimitusosoite ei ole enää kevollinen. Valitse uusi.

en: Please choose a shipping method
fi: Valitse toimitustapa

en: Your previously chosen shipping method is no longer valid.  Please choose another one
fi: Aiemmin valittu toimitustapa ei ole enää kelvollinen. Valitse uusi.

en: Percentage surcharge
fi: Prosenttimääräinen lisäveloitus

en: Flat surcharge
fi: Kiinteä lisäveloitus

en: Create your account and then you will be redirected back to the checkout process
fi: Luo itsellesi tili, minkä jälkeen voit jatkaa tilausta.

en: Address saved
fi: Osoite tallennettu

en: Address deleted
fi: Osoite poistettu

en: Shipping is unavailable for your chosen address - please choose another
fi: Toimitus ei ole saatavana valitsemaasi osoitteeseen – valitse toinen.

en: Your submitted shipping method is not permitted
fi: Valitsemasi toimitustapa ei ole sallittu

en: A problem occurred while processing payment for this order - no payment has been taken.  Please contact customer services if this problem persists
fi: Onglema maksuprosessissa tälle tuotteelle – maksua ei ole veloitettu. Ota yhteyttä asiakaspalveluun, jos tämä ongelma jatkuu.

en: A problem occurred while placing this order. Please contact customer services.
fi: Tilauksen käsittelyssä tapahtui virhe. Ota yhteyttä asiakaspalveluun.

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Subject
fi: Aihe

en: Body Text
fi: Kuvausteksti

en: Body HTML
fi: HTML-kuvaus

en: Date Sent
fi: Lähetyspäivämäärä

en: Emails
fi: Sähköpostit

en: Email to %(user)s with subject '%(subject)s'
fi: Sähköposti käyttäjälle %(user)s aiheella '%(subject)s'

en: Email to %(email)s with subject '%(subject)s'
fi: Lähetä sähköposti osoitteeseen %(email)s otsikolla '%(subject)s'

en: Code can only contain the uppercase letters (A-Z), digits, and underscores, and can't start with a digit.
fi: Koodissa voi olla isoja kirjaimia (A-Z), numeroita ja alaviivoja eivätkä voi alkaa numerolla.

en: Code used for looking up this event programmatically
fi: Koodin tämän tapahtuman koneelliseen etsintään.

en: Order related
fi: Tilauskohtainen

en: User related
fi: Käyttäjäkohtainen

en: Email Subject Template
fi: Sähköpostin otsikon malli

en: Email Body Template
fi: Sähköpostin rungon malli

en: Email Body HTML Template
fi: Sähköpostin rungon HTML-malli

en: HTML template
fi: HTML-malli

en: SMS Template
fi: SMS-malli

en: SMS template
fi: SMS-malli

en: Communication event type
fi: Kommunikaatiotapahtuman tyyppi

en: Communication event types
fi: Kommunikaatiotapahtumien tyypit

en: Inbox
fi: Saapuneet

en: Archive
fi: Arkisto

en: Notification
fi: Ilmoitus

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Communication
fi: Viestintä

en: %(count)d notification archived | %(count)d notifications archived
fi[0]: %(count)d muistutus arkistoitu
fi[1]: %(count)d kpltta muistutuksia arkistoitu

en: %(count)d notification deleted | %(count)d notifications deleted
fi[0]: %(count)d muistutus poistettu
fi[1]: %(count)d kpltta muistutuksia poistettu

en: email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Staff status
fi: Henkilökunnan tila

en: Designates whether the user can log into this admin site.
fi: Määrää, voiko käyttäjä kirjautua hallintasivustolle.

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Designates whether this user should be treated as active. Unselect this instead of deleting accounts.
fi: Määrää, onko käyttäjätili aktiivinen. Poista tämä valinta tilin tuhoamisen sijaan.

en: date joined
fi: Liittymispäivämäärä

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Key
fi: Avain

en: Not yet confirmed
fi: Ei vielä vahvistettu

en: Cancelled
fi: Peruutettu

en: Closed
fi: Suljettu

en: Date confirmed
fi: Vahvistuspäivämäärä

en: Date cancelled
fi: Peruutuspäivämäärä

en: Date closed
fi: Sulkemispäivämäärä

en: Product alert
fi: Tuotehälytys

en: Product alerts
fi: Tuotehälytykset

en: Product Alerts
fi: Tuotehälytykset

en: An alert has been created
fi: Hälytys luotu

en: A confirmation email has been sent to %s
fi: Vahvistussähköposti on lähetetty osoitteeseen %s

en: Your stock alert is now active
fi: Varastohälytyksesi on nyt aktivoitu

en: Your stock alert cannot be confirmed
fi: Varastohälytystäsi ei voida vahvistaa

en: Your stock alert has been cancelled
fi: Varastohälytyksesi on peruutettu

en: Your stock alert cannot be cancelled
fi: Varastohälytystäsi ei voida peruuttaa

en: Customer
fi: Asiakas

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Password
fi: Salasana

en: The entered password is not valid!
fi: Syötetty salasana ei kelpaa!

en: Confirm password
fi: Vahvista salasana

en: The two password fields didn't match.
fi: Salasanakentät eivät täsmää.

[ctx: start date]
en: From
fi: Keneltä

[ctx: end date]
en: To
fi: Kenelle

en: Order number
fi: Tilausnumero

en: At least one field is required.
fi: Vähintään yksi kenttä vaaditaan.

en: All orders
fi: Kaikki tilaukset

en: Orders placed between %(date_from)s and %(date_to)s and order number containing %(order_number)s
fi: Tilaukset väliltä %(date_from)s - %(date_to)s ja tilausnumero sisältää %(order_number)s

en: Orders placed between %(date_from)s and %(date_to)s
fi: Tilaukset aikavälillä %(date_from)s - %(date_to)s

en: Orders placed since %(date_from)s and order number containing %(order_number)s
fi: Päivän %(date_from)s jälkeiset tilauksen, joiden tilausnumero sisätää %(order_number)s

en: Orders placed since %(date_from)s
fi: %(date_from)s jälkeen jätetyt tilaukset

en: Orders placed until %(date_to)s and order number containing %(order_number)s
fi:  %(date_to)s ennen jätetyt tilaukset, joiten tilausnumero sisältää %(order_number)s

en: Orders placed until %(date_to)s
fi: Tilaukset ennen %(date_to)s

en: Orders with order number containing %(order_number)s
fi: Tilaukset joiden tilausnumero sisältää %(order_number)s

en: A user with this email address already exists
fi: Tämä sähköpostiosoite on jo käytössä

en: Send notification to
fi: Lähetä muistutus

en: Enter your email
fi: Kirjoita sähköpostisi

en: There is already an active stock alert for %s
fi: %s:lla on jo aktiivinen varastohälytys

en: You already have an active alert for this product
fi: Tälle tuotteelle on jo aktiivinen hälytys olemassa

en: Welcome back
fi: Tervetuloa takaisin

en: Thanks for registering!
fi: Kiitos rekisteröitymisestä!

en: Profile
fi: Profiili

en: Edit Profile
fi: Muokkaa profiilia

en: Profile updated
fi: Profiilipäivitys

en: Delete profile
fi: Poista profiili

en: Your profile has now been deleted. Thanks for using the site.
fi: Profiilisi on nyt tuhottu. Kiitos, että käytit sivustoa.

en: Change Password
fi: Muuta salasana

en: Password updated
fi: Salasana päivitetty

en: Email History
fi: Sähköpostihistoria

en: Order History
fi: Tilaushistoria

en: Order
fi: Tilaus

en: All available lines from order %(number)s have been added to your basket
fi: Kaikki rivit tilauksesta %(number)s on lisätty ostoskoriisi

en: It is not possible to re-order order %(number)s as none of its lines are available to purchase
fi: Ei ole mahdollista uudelleentilata tilausta %(number)s koska mikään riveistä ei ole ostettavissa

en: %(qty)d copies of '%(product)s' have been added to your basket
fi: %(qty)d kpltta tuotetta '%(product)s' on lisätty ostoskoriisi

en: '%s' has been added to your basket
fi: '%s' on lisätty ostoskoriisi

en: Address Book
fi: Osoitekirja

en: Add a new address
fi: Lisää uusi osoite

en: Address '%s' created
fi: Osoite '%s' luotu

en: Edit address
fi: Muokkaa osoitetta

en: Address '%s' updated
fi: Sähköposti '%s' päivitetty

en: Delete address?
fi: Poista osoite?

en: Address '%s' deleted
fi: Osoite '%s' tuhottu

en: We do not ship to this country
fi: Emme toimita tähän maahan.

en: Wish Lists
fi: Toivelistat

en: Quantities updated.
fi: Määrät päivitetty.

en: Create a new wish list
fi: Luo uusi toivelista

en: The requested product no longer exists
fi: Pyydettyä tuotetta ei enää ole

en: Your wishlist has been created and '%(name)s has been added
fi: Toivelistasi on luotu, ja siihen on lisätty '%(name)s.

en: Your wishlist has been created
fi: Toivelistasi on luotu

en: %(title)s has been added to your wishlist
fi: %(title)s on lisätty toivelistaasi

en: Your '%s' wishlist has been updated
fi: Toivelistasi '%s' on päivitetty

en: Delete %s
fi: Poista %s

en: Your '%s' wish list has been deleted
fi: Toivelistasi '%s' on tuhottu

en: '%s' was added to your wish list.
fi: '%s' on lisätty toivelistaasi.

en: Remove %s
fi: Poista %s

en: '%(title)s' was removed from your '%(name)s' wish list
fi: '%(title)s' poistettu toivelistalta '%(name)s'

en: Wish list '%(name)s' already containing '%(title)s'
fi: Toivelistalla '%(name)s' on jo '%(title)s'

en: '%(title)s' moved to '%(name)s' wishlist
fi: '%(title)s' siirretty toivelistalle '%(name)s'

en: Dashboard
fi: Kojelauta

en: Leave blank to generate from category name
fi: Jätä tyhjäksi luodaksesi tämän kategorian nimestä

en: Create a new product of type
fi: Luo uusi tuotetyyppi

en: -- Choose type --
fi: -- Valitse tyyppi --

en: Product title
fi: Tuotteen otsikko

en: Leave blank to generate from product title
fi: Jätä tyhjäksi luodaksesi tämän tuotteen nimestä

en: Select an option group
fi: Valitse vaihtoehtoryhmä

en: At least one stock record must be set to a partner that you're associated with.
fi: Varastosaldo täytyy asettaa ainakin yhden toimittajan osalta.

en: Stand-alone and parent products must have at least one category
fi: Yksittäis- ja emotuoteilla täytyy olla vähintään yksi kategoria.

en: A child product should not have categories
fi: Alituotteella ei pitäisi olla kategorioita.

en: Title
fi: Otsikko

en: Variants
fi: Muunnokset

en: Stock records
fi: Varastokirjanpito

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Number of child categories
fi: Alikategorioiden määrä

en: %s Category | %s Categories
fi[0]: %s kategoria
fi[1]: %s kategoriaa

en: %s Attribute Option Group | %s Attribute Option Groups
fi[0]: %s määrevaihtoehtojen ryhmä
fi[1]: %s määrevaihtoehtojen ryhmää

en: %s Option | %s Options
fi[0]: %s vaihtoehto
fi[1]: %s vaihtoehtoa

en: Product search results
fi: Tuotehaun tulokset

en: Please choose a product type
fi: Valitset tuotetyyppi

en: Create new %(product_class)s product
fi: Luo uusi luokan %(product_class)s tuote

en: Create new variant of %(parent_product)s
fi: Luo uusi muunnos tuotteelle %(parent_product)s

en: Editing variant of %(parent_product)s
fi: Muokataan tuotteen %(parent_product)s muunnosta

en: Your submitted data was not valid - please correct the errors below
fi: Antamasi data ei ollut kelvollista - ole hyvä, ja korjaa alla olevat virheet.

en: Delete product variant?
fi: Poista tuotemuunnos?

en: Delete product?
fi: Poista tuote?

en: Deleted product variant '%s'
fi: Poistettu tuotemuunnos '%s'

en: Deleted product '%s'
fi: Tuote '%s' poistettu

en: Alerts with status "%s"
fi: Tilassa "%s" olevat hälytykset

en: All alerts
fi: Kaikki hälytykset

en: Add a new category
fi: Lisää uusi kategoria

en: Category created successfully
fi: Kategorian luonti onnistui

en: Update category '%s'
fi: Päivitä kategoria '%s'

en: Category updated successfully
fi: Kategorian päivitys onnistui

en: Category deleted successfully
fi: Kategorian poisto onnistui

en: Add a new product type
fi: Lisää uusi tuotetyyppi

en: Product type created successfully
fi: Tuotetyypin luonti onnistui

en: Update product type '%s'
fi: Päivitä tuotetyyppi '%s'

en: Product type updated successfully
fi: Tuotetyypin päivitys onnistui

en: Product Types
fi: Tuotetyypit

en: Delete product type '%s'
fi: Tuhoa tuotetyyppi '%s'

en: Unable to delete '%s'
fi: Ei voida poistaa: %s

en: %i products are still assigned to this type
fi: %i tuotetta yhä liitetty tähän tyyppiin

en: Product type deleted successfully
fi: Tuotetyypin tuhuominen onnistui

en: Add a new Attribute Option Group
fi: Lisää uusi määrevaihtoehtojen ryhmä

en: Attribute Option Group created successfully
fi: Määrevaihtoehtojen ryhmä luotu

en: Update Attribute Option Group '%s'
fi: Päivitä määrevaihtoehtojen ryhmä '%s'

en: Attribute Option Group updated successfully
fi: Määrevaihtoehtojen ryhmä päivitetty

en: Delete Attribute Option Group '%s'
fi: Poista määrevaihtoehtojen ryhmä '%s'

en: %i product attributes are still assigned to this attribute option group
fi: %i tuotemäärettä käyttää vielä tätä määrevaihtoehtojen ryhmää

en: Attribute Option Group deleted successfully
fi: Määrevaihtoehtojen ryhmä poistettu

en: Add a new Option
fi: Lisää uusi vaihtoehto

en: Option created successfully
fi: Vaihtoehto luotu

en: Update Option '%s'
fi: Päivitä vaihtoehto '%s'

en: Option updated successfully
fi: Vaihtoehto päivitetty

en: Delete Option '%s'
fi: Poista vaihtoehto '%s'

en: %i products are still assigned to this option
fi: %i tuotetta käyttää vielä tätä vaihtoehtoa

en: %i product classes are still assigned to this option
fi: %i tuoteluokkaa käyttää vielä tätä vaihtoehtoa

en: Option deleted successfully
fi: Vaihtoehto poistettu

en: Communications dashboard
fi: Viestinnän kojelauta

en: Email subject template
fi: Sähköpostiotsikon malli

en: Email body text template
fi: Sähköpostirungon malli

en: Email body HTML template
fi: Sähköpostirungon HTML-malli

en: Preview email
fi: Esikatsele sähköposti

en: No order found with this number
fi: Tällä numerolla ei löydetty tilausta

en: Please enter an email address
fi: Kirjoita sähköpostiosoite

en: The submitted form was not valid, please correct the errors and resubmit
fi: Lähetettyä lomaketta ei kelpuutettu, korjaa virheet ja lähetä uudelleen

en: Email saved
fi: Sähköposti tallennettu

en: A preview email has been sent to %s
fi: Esikatseltu sähköposti on lähetetty osoitteeseen %s

en: Offers dashboard
fi: Tarjousten kojelauta

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: End date
fi: Lopetuspäivämäärä

en: The end date must be after the start date
fi: Päättymispäivän oltava aloituspäivän jälkeen

en: Exclusive offers cannot be combined
fi: Tarjouksia ei voida yhdistää

en: Custom condition
fi: Erityisehto

en: Please either choose a range, type and value OR select a custom condition
fi: Valitse valikoima, tyyppi ja arvo TAI valitse erityisehto

en: Custom incentive
fi: Erilliskannustin

en: Please either choose a range, type and value OR select a custom incentive
fi: Valitse valikoima, tyyppi ja arvo TAI valitse erilliskannustin

en: No other options can be set if you are using a custom incentive
fi: Muita valintoja ei voi asettaa, jos käytät erilliskannustinta.

en: Offer name
fi: Tarjouksen nimi

en: Is active?
fi: On aktiivinen?

en: Voucher code
fi: Kupongin koodi

en: Order date
fi: Tilauspäivämäärä

en: Order total
fi: Tilauksen kokonaissumma

en: Cost
fi: Kustannus

en: %s step not complete
fi: %s askel ei ole valmis

en: Offer '%s' updated
fi: Tarjous '%s' päivitetty

en: Offer '%s' created!
fi: Tarjous '%s' luotu!

en: Incentive
fi: Houkutin

en: Restrictions
fi: Rajoitteet

en: Offer deleted!
fi: Tarjous poistettu!

en: Offer is already suspended
fi: Tarjous on jo keskeytetty

en: Offer suspended
fi: Tarjous keskeytetty

en: Offer cannot be reinstated as it is not currently suspended
fi: Tarjousta ei voi uudelleenluoda, koska sitä ei ole keskeytetty

en: Offer reinstated
fi: Tarjous uudelleenluotu

en: Orders dashboard
fi: Tilausten kojelauta

en: Orders placed since %s
fi: Tilaukset %s lähtien

en: Orders placed until %s
fi: Tilaukset %s mennessä

en: Customer name
fi: Asiakkaan nimi

en: Product name
fi: Tuotteen nimi

en: Partner SKU
fi: Kumppanin SKU

en: Date from
fi: Alkaen

en: Date to
fi: Päättyen

en: Payment method
fi: Maksutapa

en: Get results as
fi: Anna tulokset muodossa

en: New order status
fi: Uusi tila tilaukselle

en: Order value
fi: Tilauksen arvo

en: Date of purchase
fi: Ostopäivämäärä

en: Number of items
fi: Tuotteiden lukumäärä

en: Order status
fi: Tilauksen tila

en: Customer email address
fi: Asiakkaan sähköpostiosoite

en: Deliver to name
fi: Toimitus nimellä

en: Bill to name
fi: Laskutus nimellä

en: Order number starts with "{order_number}"
fi: Tilausnumero alkaa "{order_number}"

en: Customer name matches "{customer_name}"
fi: Asiakkaan nimessä on "{customer_name}"

en: Product name matches "{product_name}"
fi: Tuotteen nimessä on "{product_name}"

note: Translators: "UPC" means "universal product code" and it is used to uniquely identify a product in an online store. "Item" in this context means an item in an order placed in an online store.
en: Includes an item with UPC "{upc}"
fi: Sisältää tuotteen, jonka UPC on "{upc}"

note: Translators: "SKU" means "stock keeping unit" and is used to identify products that can be shipped from an online store. A "partner" is a company that ships items to users who buy things in an online store.
en: Includes an item with partner SKU "{partner_sku}"
fi: Sisältää tuotteen, jonka toimittajakoodi on "{partner_sku}"

note: Translators: This string refers to orders in an online store that were made within a particular date range.
en: Placed between {start_date} and {end_date}
fi: Tilattu {start_date} ja {end_date} välisenä aikana

note: Translators: This string refers to orders in an online store that were made after a particular date.
en: Placed after {start_date}
fi: Tilattu {start_date} jälkeen

note: Translators: This string refers to orders in an online store that were made before a particular date.
en: Placed before {end_date}
fi: Tilattu ennen {end_date}

note: Translators: A "voucher" is a coupon that can be applied to an order in an online store in order to receive a discount. The voucher "code" is a string that users can enter to receive the discount.
en: Used voucher code "{voucher_code}"
fi: Käytetty kuponkikoodia "{voucher_code}"

note: Translators: A payment method is a way of paying for an item in an online store.  For example, a user can pay with a credit card or PayPal.
en: Paid using {payment_method}
fi: Maksettu tavalla: {payment_method}

note: Translators: This string refers to an order in an online store.  Some examples of order status are "purchased", "cancelled", or "refunded".
en: Order status is {order_status}
fi: Tilauksen tila on {order_status}

en: The new status '%s' is not valid
fi: Uusi tila '%s' ei ole sallittu

en: The new status '%s' is not valid for this order
fi: Uusi tila '%s' ei ole kelvollinen tälle tilaukselle

en: Unable to change order status due to payment error: %s
fi: Tilauksen tilaa ei voida muuttaa maksuvirheen: %s vuoksi

en: Order status changed from '%(old_status)s' to '%(new_status)s'
fi: Tilaus muutettu tilasta '%(old_status)s' tilaan '%(new_status)s'

en: No valid action submitted
fi: Ei tehtyjä muutoksia

en: Invalid action
fi: Virheellinen toiminto

en: You must select some lines to act on
fi: Valitse rivit, joille toiminto suoritetaan

en: Invalid lines requested
fi: Virheellisiä rivejä pyydetty

en: The entered quantity for line #%s is not valid
fi: Syötetty määrä riville #%s on virheellinen

en: The entered quantity for line #%(line_id)s should not be higher than %(quantity)s
fi: Syötetty määrä riville #%(line_id)s ei pitäis olla korkeampi kuin %(quantity)s

en: Note saved
fi: Muistiinpano tallennettu

en: Note cannot be deleted
fi: Muistiinpanoa ei voi poistaa

en: Note deleted
fi: Muistiinpano poistettu

en: Invalid form submission
fi: Virheellinen lomakkeen palautus

en: Unable to change order status as the requested new status is not valid
fi: Tilauksen tilaa ei voitu muuttaa, koska pyydetty uusi tila on virheellinen

en: Please choose a valid amount
fi: Valitse kelvollinen määrä

en: '%(status)s' is not a valid new status for line %(line_id)d
fi: '%(status)s' ei ole sallittu uusi tila riville %(line_id)d

en: Status of line #%(line_id)d changed from '%(old_status)s' to '%(new_status)s'
fi: Rivi %(line_id)d muutettu tilasta '%(old_status)s' tilaan '%(new_status)s'

en: The event type '%s' is not valid
fi: Tapahtumatyyppi '%s' ei ole sallittu

en: Unable to create shipping event: %s
fi: Toimitustapahtumaa %s ei voida luoda

en: Unable to create shipping event due to payment error: %s
fi: Toimitustapahtumaa ei voida luoda maksuvirheen vuoksi: %s

en: Shipping event created
fi: Toimitustapahtuma luotu

en: Unable to create payment event due to payment error: %s
fi: Maksutapahtuman luonti epäonnistui virheen vuoksi: %s

en: Unable to create payment event: %s
fi: Maksutapahtumaa %s ei voida luoda.

en: Payment event created
fi: Maksutapahtuma luotu

en: %(field)s changed from '%(old_value)s' to '%(new_value)s'
fi: %(field)s muutettu '%(old_value)s':sta to '%(new_value)s':een

en: Delivery address updated:
    %s
fi: Toimitusosoite päivitetty:
    %s

en: Delivery address updated
fi: Toimitusosoite päivitetty

en: Pages dashboard
fi: Sivujen kojelauta

[ctx: Page title]
en: Title
fi: Otsikko

en: Example: '/about/contact/'.
fi: Esimerkki: '/tietoja/otayhteytta/'.

en: This value must contain only letters, numbers, dots, underscores, dashes, slashes or tildes.
fi: Voi sisältää vain kirjaimia, numeroita, pisteitä sekä ala-, väli-, kautta- ja aaltoviivoja.

en: All pages
fi: Kaikki sivut

en:  with title containing '%s'
fi: sisältää otsikon '%s'

en: Create New Page
fi: Luo uusi sivu

en: Deleted page '%s'
fi: Sivu '%s' poistettu

en: Partners dashboard
fi: Kumppanien hallinta

[ctx: Partner's name]
en: Name
fi: Nimi

en: Full dashboard access
fi: Täydet oikeudet kojelautaan

en: Limited dashboard access
fi: Rajoitettu oikeus kojelautaan

en: User role
fi: Käyttäjärooli

en: Confirm Password
fi: Vahvista salasana

en: All partners
fi: Kaikki kumppanit

en: Partners matching '%s'
fi: Kumppanit joiden nimessä on '%s'

en: Create new partner
fi: Luo uusi kumppani

en: Partner '%s' was created successfully.
fi: Kumppanin '%s' luonti onnistui.

en: Partner '%s' was updated successfully.
fi: Kumppanin '%s' päivitys onnistui.

en: Partner '%s' was deleted successfully.
fi: kumppanin '%s' poistaminen onnistui.

en: Create user
fi: Luo käyttäjä

en: User '%s' was created successfully.
fi: Käyttäjän '%s' luonti onnistui.

en: User '%(name)s' was linked to '%(partner_name)s'
fi: Käyttäjä '%(name)s' liitettiin kumppaniin '%(partner_name)s'

en: User '%(name)s' is already linked to '%(partner_name)s'
fi: Käyttäjä '%(name)s' on jo liitetty kumppaniin '%(partner_name)s'

en: User '%(name)s' is not linked to '%(partner_name)s'
fi: Käyttäjää '%(name)s' ei ole liitetty kumppaniin '%(partner_name)s'

en: Edit user '%s'
fi: Muokkaa käyttäjää '%s'

en: User '%s' was updated successfully.
fi: Käyttäjän '%s' päivitys onnistui

en: Ranges dashboard
fi: Tuotevalikoimien kojelauta

en: Product SKUs or UPCs
fi: Tuotteen tuotekoodit tai UPC:t

en: You can paste in a selection of SKUs or UPCs
fi: Voit liittää tuotekoodeja ja UPC:tä

en: File of SKUs or UPCs
fi: Tiedosto tuotekoodeja ja UPC:tä

en: Either comma-separated, or one identifier per line
fi: Erottelu pilkulla, tai yksi tunniste per rivi.

en: You must submit either a list of SKU/UPCs or a file
fi: Voit antaa joko listan tuotekoodeja/UPC:tä tai tiedoston

en: The products with SKUs or UPCs matching %s are already in this range
fi: Tuotteet, '%s' tuotekoodeilla tai UPC:llä ovat jo valikoimassa

en: No products exist with a SKU or UPC matching %s
fi: Ei löydy tuotteita, joiden tuotekoodi tai UPC olisi sama kuin %s

en: Create range
fi: Luo valikoima

en: Range deleted
fi: Valikoima poistettu

en: Removed %d product from range | Removed %d products from range
fi[0]: Poistettua %d tuote valimoimasta
fi[1]: Poistettu %d tuotetta valikoimasta

en: %d product added to range | %d products added to range
fi[0]: %d tuote lisätty valikoimaan
fi[1]: %d tuotetta lisätty valikoimaan

en: No product(s) were found with SKU or UPC matching %s
fi: Ei löydy tuottetta/tuotteita, jonka/joiden tuotekoodi tai UPC olisi sama kuin %s

en: There are more than one product with SKU %s
fi: Tuotekoodilla %s on useampia tuotteita

en: Reports dashboard
fi: Raportoinnin kojelauta

en: Report Type
fi: Raporttityyppi

en: Only the offer and order reports use the selected date range
fi: Vain tarjous- ja tuoteraportit käyttävät valittua päiväysväliä

en: The report is inclusive of this date
fi: Raportti on täydellinen tältä päiväykseltä

en: Download
fi: Lataa

en: Your start date must be before your end date
fi: Aloituspäivämäärän täytyy olla ennen päättymispäivämäärää

en: %(report_filter)s between %(start_date)s and %(end_date)s
fi: %(report_filter)s %(start_date)s:n ja  %(end_date)s:n väliltä

en: You do not have access to this report
fi: Sinulla ei ole oikeuksia tähän raporttiin

en: Reviews dashboard
fi: Arvioiden kojelauta

en: Keyword
fi: Avainsana

en: to
fi: -

en:  created after %s
fi: Luotu %s jälkeen

en:  created before %s
fi: luotu ennen %s

en:  created between %(start_date)s and %(end_date)s
fi: luotu %(start_date)s:n ja %(end_date)s:n välissä

en: All reviews
fi: Kaikki arviot

en:  with status matching '%s'
fi: '%s' vastaavalla statuksella

en:  with keyword matching '%s'
fi: '%s' vastaavalla hakusanalla

en:  with customer name matching '%s'
fi: asiakkaan nimen täsmätessä '%s'

en: Shipping dashboard
fi: Toimituskojelauta

en: %d Row | %d Rows
fi[0]: %d rivi
fi[1]: %d riviä

en: Users dashboard
fi: Käyttäjähallinnan kojelauta

[ctx: User's name]
en: Name
fi: Nimi

en: Number of Orders
fi: Tilausten lukumäärä

en: All users
fi: Kaikki käyttäjät

en:  with email matching '%s'
fi: joiden sähköpostiosoitteessa on '%s'

en:  with name matching '%s'
fi: joiden nimessä on '%s'

en: Users' status successfully changed
fi: Käyttäjän tila vaihdettu onnistuneesti

en: A password reset email has been sent
fi: Salasanan uusimissähköposti on lähetetty

en: All Alerts
fi: Kaikki hälytykset

en:  with customer email matching '%s'
fi: '%s' vastaavalla asiakkassähköpostilla

en: Product alert saved
fi: Tuotehälytys tallennettu

en: Product alert deleted
fi: Tuotehälytys poistettu

en: Vouchers dashboard
fi: Kuponkien kojelauta

en: Usage
fi: Käyttö

en: Create voucher
fi: Luo kuponki

en: Voucher created
fi: Kuponki luotu

en: Voucher updated
fi: Kuponki päivitetty

en: Voucher deleted
fi: Kuponki poistettu

en: Create voucher set
fi: Luo kuponkisarja

en: Voucher set created
fi: Kuponkisarja luotu

en: Voucher sets
fi: Kuponkisarjat

en: This is displayed within the customer's basket
fi: Tämä näytetään asiakkaan korissa

en: This is displayed on the offer browsing page
fi: Tämä näytetään tarjousten selaussivulla

en: Site offer - available to all users
fi: Sivustotarjous – kaikkien käyttäjien saatavilla

en: Voucher offer - only available after entering the appropriate voucher code
fi: Etukooditarjous – saatavilla kelvollisella koodilla

en: User offer - available to certain types of user
fi: Käyttäjätarjous – vain tietyntyyppisille käyttäjille

en: Session offer - temporary offer, available for a user for the duration of their session
fi: Istuntotarjous – tilapäinen tarjous, käyttäjän saatavilla istunnon ajan

en: Exclusive offer
fi: Ei-yhdistettävä tarjous

en: Condition
fi: Ehto

en: Benefit
fi: Etu

en: Priority
fi: Prioriteetti

en: The highest priority offers are applied first
fi: Korkeimman prioriteetin tarjoukset käytetään ensin

en: Offers are active from the start date. Leave this empty if the offer has no start date.
fi: Tarjoukset ovat voimassa alkamispäivästä alkaen. Jätä tyhjäksi, jos tarjouksella ei ole alkamispäivää.

en: Offers are active until the end date. Leave this empty if the offer has no expiry date.
fi: Tarjoukset ovat voimassa loppumispäivään saakka. Jätä tyhjäksi, jos tarjouksella ei ole loppumispäivää.

en: Max global applications
fi: Maks. globaalit sovellukset

en: The number of times this offer can be used before it is unavailable
fi: Montako kertaa tämä tarjous voidaan käyttää ennen kuin otetaan pois saatavilta

en: Max user applications
fi: Maximi käyttäjähakemukset

en: The number of times a single user can use this offer
fi: Kuinka monta kertaa yksittäinen käyttäjä voi käyttää tätä tarjousta

en: Max basket applications
fi: Maks. korisovellukset

en: The number of times this offer can be applied to a basket (and order)
fi: Montako kertaa tämä tarjous voidaan käyttää koriin (ja tilaukseen)

en: Max discount
fi: Max. alennus

en: When an offer has given more discount to orders than this threshold, then the offer becomes unavailable
fi: Kun tarjous on tuonut enemmän alennusta tilauksille, kuin tämä raja-arvon, tarjous tulee arvottomaksi

en: Total Discount
fi: Kokonaisalennus

en: Number of applications
fi: Hakemusten määrä

en: URL redirect (optional)
fi: URL:n uudelleenohjaus (valinnainen)

en: Conditional offer
fi: Ehdollinen tarjous

en: Conditional offers
fi: Ehdolliset tarjoukset

en: End date should be later than start date
fi: Päättymispäivämäärän on oltava aloituspäivämäärän jälkeen

en: Offer is suspended
fi: Tarjous on keskeytetty

en: Limited to %(total)d uses (%(remainder)d remaining)
fi: Rajoitettu %(total)d käyttöön  (%(remainder)d jäljellä)

en: Limited to 1 use per user
fi: Rajoitettu 1 käyttöön per käyttäjä

en: Limited to %(total)d uses per user
fi: Rajoitettu %(total)d  käyttöön per käyttäjä

en: Limited to 1 use per basket
fi: Rajoitettu 1 käyttöön per kori

en: Limited to %(total)d uses per basket
fi: Rajoitettu %(total)d käyttöön per kori

en: Available between %(start)s and %(end)s
fi: Saatavilla %(start)s:n ja %(end)s:n välillä

en: Available from %(start)s
fi: Saatavilla %(start)s alkaen

en: Available until %(end)s
fi: Saatavilla %(end)s saakka

en: Limited to a cost of %(max)s
fi: Rajoitettu enimmäiskustannukseen %(max)s

en: Range
fi: Valikoima

en: Discount is a percentage off of the product's value
fi: Prosenttimääräinen alennus tuotteen arvosta

en: Discount is a fixed amount off of the product's value
fi: Kiinteä alennus tuotteen arvosta

en: Discount is to give the cheapest product for free
fi: Alennus on antaa halvin tuote ilmaiseksi

en: Get the products that meet the condition for a fixed price
fi: Hae tuotteet, jotka täyttävät kiinteän hinnan ehdot

en: Discount is a fixed amount of the shipping cost
fi: Kiinteä alennus toimituskuluista

en: Get shipping for a fixed price
fi: Toimitus kiinteään hintaan

en: Discount is a percentage off of the shipping cost
fi: Prosenttimääräinen alennus toimituskuluista

en: Max Affected Items
fi: Tuotteiden enimmäismäärä

en: Set this to prevent the discount consuming all items within the range that are in the basket.
fi: Aseta tämä estämää alennuksen kuluminen kaikille tuotteille tuotevalikoimassa, jotka ovat korissa.

en: Custom class
fi: Mukautettu luokka

en: Benefits
fi: Edut

en: Multibuy benefits require a product range
fi: Yhteisostoedut vaativat tuotevalikoiman

en: Multibuy benefits don't require a value
fi: Yhteisostoedut eivät vaadi arvoa

en: Multibuy benefits don't require a 'max affected items' attribute
fi: Yhteisostoedut eivät vaadi 'Tuotteiden enimmäismäärä' -määrettä

en: Percentage benefits require a product range
fi: Prosentteina esitettävät edut vaativat tuotevalikoiman

en: Percentage discount benefits require a value
fi: Prosenttimääräisiin alennuksiin tarvitaan arvo

en: Percentage discount cannot be greater than 100
fi: Alennusprosentti ei voi olla suurempi kuin 100

en: A discount value is required
fi: Alennuksen määrä vaaditaan

en: No range should be selected as this benefit does not apply to products
fi: Tuotevalikoimia ei pitäisi olla valittuna, koska tämä etu ei päde tuotteisiin

en: Shipping discounts don't require a 'max affected items' attribute
fi: Toimitusalennukset eivät vaadi 'Tuotteiden enimmäismäärä' -määrettä

en: No range should be selected as the condition range will be used instead.
fi: Tuotevalikoimia ei pitäis olla valittuna, koska ehtojen mukaista valikoimaa käytetään

en: Fixed discount benefits require a product range
fi: Kiinteä alennus vaatii tuotevalikoiman

en: Fixed discount benefits require a value
fi: Kiinteät alennusedut vaativat arvon

en: Depends on number of items in basket that are in condition range
fi: Riippuu tuotteiden määrästä korissa näillä ehtomäärittelyillä

en: Depends on value of items in basket that are in condition range
fi: Riippuu tuotteiden arvosta korissa näillä ehtomäärittelyillä

en: Needs to contain a set number of DISTINCT items from the condition range
fi: Täytyy sisältää numerosarjan MÄÄRÄTYSTÄ ehtojen mukaisesta tuotteesta

en: Conditions
fi: Ehdot

en: Is public?
fi: Onko julkinen?

en: Public ranges have a customer-facing page
fi: Julkisilla valimoimissa on asiakkaalle näkyvä sivu

en: Includes all products?
fi: Sisältää kaikki tuotteet?

en: Included Products
fi: Sisältyvät tuotteet

en: Excluded Products
fi: Sisältymättömät tuotteet

en: Included Categories
fi: Sisältyvät kategoriat

en: Ranges
fi: Valikoimat

en: File Path
fi: Tiedostopolku

en: Size
fi: Koko

en: Uploaded By
fi: Lataaja

en: Date Uploaded
fi: Latauspäivä

en: Error Message
fi: Virheilmoitus

en: Date Processed
fi: Käsittelypäivämäärä

en: Number of New SKUs
fi: Uuden tuotekoodin numero

en: Number of Unknown SKUs
fi: Tuntemattoman tuotekoodin mumero

en: Number of Duplicate SKUs
fi: Päällekkäisten tuotekoodien määrä

en: Range Product Uploaded File
fi: Valikoima Tuote Ladattu Tiedosto

en: Range Product Uploaded Files
fi: Valikoima Tuote Ladatut Tiedostot

en: Offer
fi: Tarjous

en: %(value)s%% discount on %(range)s
fi: %(value)s%% alennusta %(range)s:sta

en: Percentage discount benefit
fi: Prosenttialennusetu

en: Percentage discount benefits
fi: Prosenttialennusedut

en: %(value)s discount on %(range)s
fi: %(value)s alennus %(range)s:sta

en: Absolute discount benefit
fi: Absoluuttinen alennusetu

en: Absolute discount benefits
fi: Kokonaisalennusetu

en: The products that meet the condition are sold for %(amount)s
fi: Vaatimuksen täyttävät tuotteet myydään hintaan %(amount)s

en: Fixed price benefit
fi: Kiinteä hintaetu

en: Fixed price benefits
fi: Kiinteät hintaedut

en: Cheapest product from %(range)s is free
fi: Halvin tuote valikoimasta %(range)s on ilmainen

en: Multibuy discount benefit
fi: Yhteisoston alennusetu

en: Multibuy discount benefits
fi: Yhteisoston alennusedut

en: %(amount)s off shipping cost
fi: %(amount)s pois toimituskuluista

en: Shipping absolute discount benefit
fi: Kiinteä alennus toimituskuluista

en: Shipping absolute discount benefits
fi: Kiinteät alennukset toimituskuluista

en: Get shipping for %(amount)s
fi: Toimitus hintaan %(amount)s

en: Fixed price shipping benefit
fi: Kiinteähintainen toimitus -etu

en: Fixed price shipping benefits
fi: Kiinteähintainen toimitus -edut

en: %(value)s%% off of shipping cost
fi: %(value)s%% pois toimituskukuista

en: Shipping percentage discount benefit
fi: Toimitusalennusetu prosenteissa

en: Shipping percentage discount benefits
fi: Toimitusalennusedut prosenteissa

en: Basket includes %(count)d item(s) from %(range)s
fi: Kori sisältää %(count)d tuotetta valikoimasta '%(range)s'

en: Count condition
fi: Laskuehto

en: Count conditions
fi: Laskuehdot

en: Buy %(delta)d more product from %(range)s | Buy %(delta)d more products from %(range)s
fi[0]: Osta %(delta)d tuote lisää %(range)s :sta
fi[1]: Osta %(delta)d tuotetta lisää valikoimasta '%(range)s'

en: Basket includes %(count)d distinct item(s) from %(range)s
fi: Korissa on %(count)d erillistä tuotetta valikoimasta '%(range)s'

en: Coverage Condition
fi: Kattavuusehto

en: Coverage Conditions
fi: Kattavuusehdot

en: Basket includes %(amount)s from %(range)s
fi: Korissa on %(amount)s edestä tuotteita valikoimasta '%(range)s'

en: Value condition
fi: Arvoehto

en: Value conditions
fi: Arvoehdot

en: Spend %(value)s more from %(range)s
fi: Käytä vielä %(value)s valikoiman '%(range)s' tuotteisiin

en: Total discount
fi: Kokonaisalennus

en: Offer performance
fi: Tarjousvaikutus

en: Site
fi: Sivusto

en: Billing Address
fi: Laskutusosoite

en: Order total (inc. tax)
fi: Tilaus yhteensä (sis. verot)

en: Order total (excl. tax)
fi: Tilaus yhteensä (ilman veroja)

en: Shipping charge (inc. tax)
fi: Toimituskulut (sis. verot)

en: Shipping charge (excl. tax)
fi: Toimituskulut (ilman veroja)

en: Shipping Address
fi: Toimitusosoite

en: Shipping method
fi: Toimitustapa

en: Guest email address
fi: Vierailijan sähköposti

en: '%(new_status)s' is not a valid status for order %(number)s (current status: '%(status)s')
fi: '%(new_status)s' ei ole kelvollinen status tilaukselle %(number)s (nykyinen status: '%(status)s')

en: In progress
fi: Työn alla

en: Note Type
fi: Merkintätyyppi

en: Message
fi: Viesti

en: Order Note
fi: Tilausmerkintä

en: Order Notes
fi: Tilausmerkinnät

en: Order Status Changes
fi: Tilauksen tilamuutokset

en: Old Status
fi: Vanha tila

en: New Status
fi: Uusi tila

en: Order Status Change
fi: Tilauksen tilamuutos

en: %(order)s has changed status from %(old_status)s to %(new_status)s
fi: %(order)s on siirtynyt tilasta %(old_status)s tilaan %(new_status)s

en: Event Type
fi: Tapahtumatyyppi

en: Communication Event
fi: Viestintätapahtuma

en: Communication Events
fi: Viestintätapahtumat

en: '%(type)s' event for order #%(number)s
fi: '%(type)s' tapahtuma tilaukselle #%(number)s

en: Partner name
fi: Kumppanin nimi

en: Partner reference
fi: Kumppanin viite

en: This is the item number that the partner uses within their system
fi: Tätä tuotenumeroa kumppani käyttää järjestelmässään

en: Partner Notes
fi: Kumppanin huomiot

en: Stock record
fi: Varastosaldo

en: Price (inc. tax)
fi: Hinta (verollinen)

en: Price (excl. tax)
fi: Hinta (veroton)

en: Price before discounts (inc. tax)
fi: Hinta ennen alennuksia (verollinen)

en: Price before discounts (excl. tax)
fi: Hinta ennen alennuksia (ilman veroja)

en: Unit Price (inc. tax)
fi: Kappalehinta (verollinen)

en: Unit Price (excl. tax)
fi: Yksikön hinta (veroton)

en: Order Line
fi: Tilausrivi

en: <missing product>
fi: <puuttuva tuote>

en: Product '%(name)s', quantity '%(qty)s'
fi: Tuote '%(name)s', määrä '%(qty)s

en: '%(new_status)s' is not a valid status (current status: '%(status)s')
fi: '%(new_status)s' ei kelpaa tilaksi (nykyinen tila: '%(status)s')

en: '%(title)s' is no longer available
fi: '%(title)s' ei ole enää saatavilla

en: Line Attribute
fi: Rivin määre

en: Line Attributes
fi: Rivin määreet

en: Shiping (inc. tax)
fi: Lähetys (verollinen)

en: Shipping (excl. tax)
fi: Toimitus (ilman veroja)

en: Line Price
fi: Rivin hinta

en: Line Prices
fi: Rivin hinnat

en: Line '%(number)s' (quantity %(qty)d) price %(price)s
fi: Rivi '%(number)s' (määrä %(qty)d) hinta %(price)s

en: Payment Event Type
fi: Maksutapahtumatyyppi

en: Payment Event Types
fi: Maksutapahtumatyypit

en: Amount
fi: Summa

en: Reference
fi: Viite

en: Lines
fi: Rivit

en: Payment Event
fi: Maksutapahtuma

en: Payment Events
fi: Maksutapahtumat

en: Payment event for order %s
fi: Maksutapahtuma tilaukselle %s

en: Event
fi: Tapahtuma

en: Payment Event Quantity
fi: Maksutapahtuman määrä

en: Payment Event Quantities
fi: Maksutapahtumamäärät

en: Event notes
fi: Tapahtuman merkinnät

en: This could be the dispatch reference, or a tracking number
fi: Tämä voisi olla toimitusviite tai seurantanumero

en: Shipping Event
fi: Toimitustapahtuma

en: Shipping Events
fi: Toimitustapahtumat

en: Order #%(number)s, type %(type)s
fi: Tilaus #%(number)s, tyyppi %(type)s

en: Shipping Event Quantity
fi: Lähetystapahtumamäärä

en: Shipping Event Quantities
fi: Lähetystapahtumamäärät

en: %(product)s - quantity %(qty)d
fi: %(product)s - määrä %(qty)d

en: Shipping Event Type
fi: Toimitustapahtumatyyppi

en: Shipping Event Types
fi: Toimitustapahtumatyypit

en: Discount category
fi: Alennuskategoria

en: Offer ID
fi: Tarjousksen numero

en: Voucher ID
fi: Kupongin numero

en: Frequency
fi: Taajuus

en: Order Discount
fi: Tilauksen alennus

en: Order Discounts
fi: Tilauksen alennukset

en: Discount of %(amount)r from order %(order)s
fi: %(amount)r alennusta tilauksesta %(order)s

en: Surcharges
fi: Lisäveloitukset

en: Surcharge
fi: Lisäveloitus

en: Surcharge code
fi: Lisäveloituskoodi

en: Surcharge (inc. tax)
fi: Lisäveloitus (sis. verot)

en: Surcharge (excl. tax)
fi: Lisäveloitus (ilman veroja)

en: The selected quantity for line #%(line_id)s is too large
fi: Valittu määrä riville #%(line_id)s on liian iso

en: Total incl. tax
fi: Yhteensä veroineen

en: Date placed
fi: Jättöpäivä

en: Orders placed
fi: Tilauspäivä

en: Empty baskets cannot be submitted
fi: Tyhjää koria ei voi jättää käsittelyyn

en: There is already an order with number %s
fi: Numerolla %s on jo tilaus

en: Fulfillment partner
fi: Logistiikkakumppani

en: Fulfillment partners
fi: Logistiikkakumppanit

en: Price
fi: Hinta

en: Number in stock
fi: Varastomäärä

en: Number allocated
fi: Numero muodostettu

en: Low Stock Threshold
fi: Alhaisen varaston raja-arvo

en: Invalid stock consumption request
fi: Virheellinen varastopyyntö

en: Stock Record
fi: Varastokirjanpito

en: Threshold
fi: Raja-arvo

en: Open
fi: Avaa

en: Date Closed
fi: Sulkemispäivä

en: <stockalert for "%(stock)s" status %(status)s>
fi: <Varastohälytys tuotteelle "%(stock)s": tila %(status)s>

en: Stock alert
fi: Varastohälytys

en: Stock alerts
fi: Varastohälytykset

en: unavailable
fi: Saatavilla

en: Unavailable
fi: Ei saatavilla

en: Available
fi: Saatavilla

en: no stock available
fi: Loppunut varastosta

en: a maximum of %(max)d can be bought
fi: Ostettavissa korkeintaan %(max)d

en: In stock
fi: Varastossa

en: In stock (%d available)
fi: Varastossa (%d saatavilla)

en: No file path supplied
fi: Tiedostopolkua ei syötetty

en: %s does not exist
fi: %s ei löydy

en: %s is not a file
fi: %s ei ole tiedosto

en: %s is not readable
fi: %s ei ole luettava

en: Source
fi: Lähde

en: %(type)s of %(amount).2f
fi: %(type)s %(amount).2f:sta

en: Transaction
fi: Tapahtuma

en: Transactions
fi: Tapahtumat

en: Source Type
fi: Lähteen tyyppi

en: Amount Allocated
fi: Varattu summa

en: Amount Debited
fi: Veloitettu summa

en: Amount Refunded
fi: Hyvitetty summa

en: Label
fi: Nimilappu

en: Sources
fi: Lähteet

en: Allocation of %(amount)s from type %(type)s
fi: %(amount)s varattu tyypiltä %(type)s

en:  (reference: %s)
fi: (viite: %s)

en: This is used within forms to identify this source type
fi: Tätä käytetään lomakkeissa tunnistamaan tämä lähteen tyyppi

en: Source Types
fi: Lähdetyypit

en: Card Type
fi: Korttityyppi

en: Number
fi: Numero

en: Expiry Date
fi: Vanhenemispäivä

en: Partner Reference
fi: Kumppanin viite

en: %(card_type)s %(number)s (Expires: %(expiry)s)
fi: %(card_type)s %(number)s (Vanhenee: %(expiry)s)

en: Bankcard
fi: Pankkikortti

en: Bankcards
fi: Pankkikortit

en: Payment
fi: Maksu

en: Card number
fi: Kortin numero

en: Please enter a valid credit card number.
fi: Syötä luottokorttinumero.

en: %s cards are not accepted.
fi: %s kortteja ei hyväksytty.

en: Enter a valid month.
fi: Syötä kelvollinen kuukausi.

en: Enter a valid year.
fi: Syötä kelvollinen vuosi.

en: Valid to
fi: Voimassa asti

en: The expiration date you entered is in the past.
fi: Päättymispäivä on menneisyydessä.

en: Valid from
fi: Voimassa alkaen

en: The starting date you entered is in the future.
fi: Aloituspäivä on tulevaisuudessa.

en: CCV number
fi: CCV numero

en: Please enter a 3 or 4 digit number
fi: Syötä 3- tai 4-numeroinen luku

en: This is the 3 or 4 digit security number on the back of your bankcard
fi: Tämä on 3- tai 4-numeroinen koodi pankkikorttisi takana

en: American Express cards use a 4 digit security code
fi: American Express -kortit käyttävät nelinumeroista turvallisuuskoodia

en: Search
fi: Haku

en: Relevancy
fi: Osuvuus

en: Customer rating
fi: Asiakasarvio

en: Newest
fi: Uusimmat

en: Price high to low
fi: Kallein ensin

en: Price low to high
fi: Halvin ensin

en: Title A to Z
fi: Otsikko A:sta Ö:hön

en: Title Z to A
fi: Otsikko Ö:stä A:han

en: Shipping Method
fi: Toimitustapa

en: Shipping Methods
fi: Toimitustavat

en: Price per order
fi: Hinta per tilaus

en: Price per item
fi: Hinta per tuote

en: Free Shipping
fi: Ilmainen toimitus

en: Order and Item Charge
fi: Tilaus- ja tuotelaskutus

en: Order and Item Charges
fi: Tilaus- ja tuotelaskutukset

en: Default Weight
fi: Oletuspaino

en: Default product weight in kg when no weight attribute is defined
fi: Oletuspaino kilogrammoissa, kun painomääritettä ei ole asetettu

en: Weight-based Shipping Method
fi: Painoperustainen Toimitustapa

en: Weight-based Shipping Methods
fi: Painoperustaiset Toimitustavat

en: Method
fi: Tapa

en: Upper Limit
fi: Yläraja

en: Enter upper limit of this weight band in kg. The lower limit will be determined by the other weight bands.
fi: Syötä yläraja painolle kilogrammoissa. Alaraja määritellään muissa painorajoituksissa.

en: Charge
fi: Veloitus

en: Weight Band
fi: Painoraja

en: Weight Bands
fi: Painorajat

en: Charge for weights up to %s kg
fi: Laskutus painoista %s kg asti

en: Shipping
fi: Toimitus

en: Free shipping
fi: Ilmainen lähetys

en: No shipping required
fi: Toimitusta ei tarvita

en: Fixed price shipping
fi: Kiinteähintainen toimitus

en: You need to define some shipping methods
fi: Sinun täytyy määritellä jokin toimitustapa

en: Number of vouchers
fi: Kuponkien määrä

en: Length of Code
fi: Koodin pituus

en: Start datetime
fi: Alkamisajankohta

en: End datetime
fi: Päättymisajankohta

en: VoucherSet
fi: Kuponkisarja

en: VoucherSets
fi: Kuponkisarjat

en: This will be shown in the checkout and basket once the voucher is entered
fi: Tämä näytetään kassalla ja korissa, kunhan etukoodi on syötetty

en: Case insensitive / No spaces allowed
fi: Kirjainkokoriippumaton / Välilyöntejä ei sallita

en: Offers
fi: Tarjoukset

en: Can be used once by one customer
fi: Yksi käyttäjä voi käyttää kerran

en: Can be used multiple times by multiple customers
fi: Usea käyttäjä voi käyttää useaan kertaan

en: Can only be used once per customer
fi: Voidaan käyttää vain kerran per asiakas

en: Times added to basket
fi: Montako kertaaa lisätty koriin

en: Times on orders
fi: Kertaa tilauksissa

en: Voucher
fi: Etukuponki

en: This voucher has already been used
fi: Tämä etukuponki on jo käytetty

en: This voucher is only available to signed in users
fi: Tämä etukuponki on vain kirjautuneille käyttäjille

en: You have already used this voucher in a previous order
fi: Olet jo käyttänyt tämän etukupongin edellisessä tilauksessa

en: This voucher is not available for this basket
fi: Tämä kuponki ei ole saatavissa tähän koriin

en: Voucher Application
fi: Etukuponkihakemus

en: Voucher Applications
fi: Etukuponkihakemukset

en: '%(voucher)s' used by '%(user)s'
fi: '%(user)s' on käyttänyt kupongin '%(voucher)s'

en: Added to a basket
fi: Lisätty koriin

en: Used in an order
fi: Käytetty toisessa tilauksessa

en: Voucher performance
fi: Etukoodin tehokkuus

en: Default
fi: Oletus

en: Private - Only the owner can see the wish list
fi: Yksityinen – Vain omistaja voi nähdä toivelistan

en: Shared - Only the owner and people with access to the obfuscated link can see the wish list
fi: Jaettu – Vain omistaja ja salatun linkin saaneet voivat nähdä toivelistan

en: Public - Everybody can see the wish list
fi: Julkinen – Kaikki voivat nähdä toivelistan

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Wish List
fi: Toivelista

en: Wish list line
fi: Toivelistan rivi

en: Wishlists
fi: Toivelistat

en: The URL "%s" does not exist
fi: URLia "%s" ei ole olemassa

en: Specified page already exists!
fi: Määritetty sivu on jo olemassa!

en: This field is required
fi: Tämä kenttä on pakollinen

en: This field is invalid as its value is forbidden
fi: Kentän arvo ei sallittu

en: Low stock alerts
fi: Alhaisen varastomäärän hälytykset

en: Fulfilment
fi: Toimeenpano

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Partners
fi: Kumppanit

en: Customers
fi: Asiakkaat

en: Stock alert requests
fi: Varastohälytyspyynnöt

en: Voucher Sets
fi: Kuponkisarjat

en: Content
fi: Sisältö

en: Pages
fi: Sivut

en: Email templates
fi: Sähköpostisapluunat

en: Reviews
fi: Arvostelut

en: Reports
fi: Raportit

en: Price range
fi: Hintaväli

en: 0 to 20
fi: 0 - 20

en: 20 to 40
fi: 20 - 40

en: 40 to 60
fi: 40  - 60

en: This is not a valid international phone format.
fi: Tämä ei ole kelvollinen kansainvälinen puhelinnumero.

en: This is not a valid local phone format for %s.
fi: Tämä ei ole kelvollinen puhelinnumero maassa %s.

en: This is not a valid local or international phone format.
fi: Tämä ei ole kelvollinen kotimainen tai kansainvälinen puhelinnumero.

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Check for products that are back in stock and send out alerts
fi: Tarkistus tuotteille, jotka ovat taas varastossa, ja joista on lähetetty varoituksia.

en: Edit this page
fi: Muokkaa tätä sivua

en: Home
fi: Koti

en: Permission denied!
fi: Pääsy kielletty!

en: We're sorry but you are not permitted to access this page.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta lukea tätä sivua.

en: Page not found
fi: Sivua ei löydy

en: Page not found!
fi: Sivua ei löydy!

en: We're sorry but the page you are looking for can't be found.
fi: Valitettavasti etsimääsi sivua ei löytynyt.

en: 
        <strong>%(title)s</strong> has been added to your basket.
fi: 
    <strong>%(title)s</strong> lisätty koriisi.

en: 
        <strong>%(quantity)s</strong> copies of <strong>%(title)s</strong>
        have been added to your basket.
fi: 
    <strong>%(quantity)s</strong> kopiota <strong>%(title)s</strong>:sta
    lisätty koriisi.

en: 
    <strong>%(title)s</strong> has been moved back to your basket.
fi: 
    <strong>%(title)s</strong> siirretty takaisin koriisi.

en: 
    <strong>%(title)s</strong> has been saved for later
fi: 
    <strong>%(title)s</strong> laitettu talteen

en: Your basket is now empty
fi: Korisi on nyt tyhjä

en: 
            Your basket total is now <strong>%(total)s</strong>
fi: 
            Korisi summa on nyt <strong>%(total)s</strong>

en: View basket
fi: Tarkastele koria

en: Checkout now
fi: Kassalle

en: 
    Your basket now qualifies for the 
    <strong>%(name)s</strong> offer.
fi: 
    Korisi hyväksyy nyt 
    <strong>%(name)s</strong> -tarjouksen.

en: 
    Your basket no longer qualifies for the
    <strong>%(name)s</strong> offer.
fi: 
    Korisi ei enää hyväksy
    tarjousta <strong>%(name)s</strong>.

en: Important messages about items in your basket
fi: Tärkeä viesti korisi tuotteista

en: You could be missing out on offers!
fi: Sinulle saattaisi olla tarjouksia!

en: 
                    <div class="warning">%(message)s to qualify for the <a href="%(url)s">%(offer_name)s</a> special offer</div>
fi: 
    <div class="warning">%(message)s saadaksesi erikoistarjouksen <a href="%(url)s">%(offer_name)s</a></div>

en: Items to buy now
fi: Nyt ostettavat tuotteet

en: Total
fi: Yhteensä

en: Updating...
fi: Päivitetään...

en: Update
fi: Päivitä

en: Remove
fi: Poista

en: Save for later
fi: Säästä myöhemmäksi

en: Voucher/promo code
fi: Kuponki-/tarjouskoodi

en: I have a voucher code...
fi: Minulla on kuponkikoodi...

en: Adding...
fi: Lisätään...

en: Add voucher
fi: Lisää kuponki

en: or
fi: tai

en: cancel
fi: Peruuta

en: Totals
fi: Yhteensä

en: Proceed to checkout
fi: Jatka maksamaan

en: Your basket is empty.
fi: Korisi on tyhjä

en: Continue shopping
fi: Jatka ostoksia

en: Items to buy later
fi: Myöhemmin osastettavat tuotteet

en: Items
fi: Tuotteet

en: Move to basket
fi: Siirrä koriin

en: Qty
fi: Määrä

en: Total:
fi: Yhteensä:

en: Basket total (before discounts)
fi: Kori yhteensä (ennen alennuksia)

en: Discount
fi: Alennus

en: Basket total (after discounts)
fi: Kori yhteensä (alennusten jälkeen)

en: Basket total
fi: Kori yhteensä

en: Alternative shipping methods can be chosen during checkout
fi: Vaihtoehtoisia toimitustapoja voidaan valita maksamisen yhteydessä

en: Shipping total (before discounts)
fi: Toimitus yhteensä (ennen alennuksia)

en: Shipping total (after discounts)
fi: Toimitus yhteensä (alennusten jälkeen)

en: Tax
fi: Vero

en: Post order actions
fi: Jälkitilaustapahtumat

en: These will be applied once your order is placed.
fi: Lisätään tilauksen lähettämisen yhteydessä.

en: Taxes will be added during checkout.
fi: Verot listätään kassalla.

en: Show results for
fi: Näytetään tulokset:

en: Refine by
fi: Tarkenna

en: 
                        <strong>%(num_results)s</strong> result - showing <strong>%(start)s</strong> to <strong>%(end)s</strong>.
                     | 
                        <strong>%(num_results)s</strong> results - showing <strong>%(start)s</strong> to <strong>%(end)s</strong>.
fi[0]: 
    Näytetään <strong>%(start)s</strong>–<strong>%(end)s</strong> yhteensä <strong>%(num_results)s</strong> osumasta.
fi[1]: 
    Näytetään <strong>%(start)s</strong>–<strong>%(end)s</strong> yhteensä <strong>%(num_results)s</strong> osumasta.

en: 
                        <strong>%(num_results)s</strong> result.
                     | 
                        <strong>%(num_results)s</strong> results.
fi[0]: 
                        <strong>%(num_results)s</strong> osuma.
fi[1]: 
                        <strong>%(num_results)s</strong> osumaa.

en: <strong>0</strong> results.
fi: <strong>0</strong> osumaa.

en: No products found.
fi: Tuotteita ei löytynyt

en: Edit this category
fi: Muokkaa tätä kategoriaa

en: Edit this product
fi: Muokkaa tätä tuotetta

en: Variants:
fi: Muunnokset:

en: Product Description
fi: Tuotteen kuvaus

en: Product Information
fi: Tuotetiedot

en: Product Type
fi: Tuotetyyppi

en: Price (incl. tax)
fi: Hinta (sis. verot)

en: Availability
fi: Saatavuus

en: Number of reviews
fi: Arvioiden määrä

en: See all reviews
fi: Katso kaikki arvostelut

en: Customer Reviews
fi: Asiakasarviot

en: This product does not have any reviews yet -
                                <a href="%(add_review_url)s#addreview">be the first to write one</a>.
fi: Tällä tuotteella ei vielä ole arvioita -
    <a href="%(add_review_url)s#addreview">kirjoita ensimmäinen</a>.

en: This product does not have any reviews yet
fi: Tällä tuotteella ei vielä ole arvioita

en: Recommended items
fi: Suositellut tuotteet

en: Add to basket
fi: Lisää koriin

en: You have an active stock alert for this product.
fi: Sinulla on aktiivinen varastohälytys tästä tuotteesta.

en: You can get an email alert when this product is back in stock.
fi: Voit saada sähköpostilla tiedon, kun tätä tuotetta on taas varastossa.

en: Submitting...
fi: Lähetetään...

en: Notify me
fi: Ilmoita minulle

en: Add to wish list
fi: Lisää toivelistaan

en: 
                                            Add to '%(name)s' wish list
fi: 
                                            Lisää '%(name)s' toivelistalle

en: Create a new wishlist
fi: Luo uusi toivelista

en: 
                        <span class="float-left">Product is in <a href="%(url)s">'%(name)s'</a> wishlist.</span>
fi: 
                        <span class="float-left">Tuote on toivelistassa <a href="%(url)s">'%(name)s'</a>.</span>

en: Removing...
fi: Poistetaan...

en: Please login to add products to a wish list.
fi: Kirjaudu lisätäksesi tuotteen toivelistaan.

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: 
                    Reviewed by you on %(review_date)s
fi: 
    Arvioit tämän %(review_date)s

en: 
                        Reviewed by <strong>%(name)s</strong> on %(review_date)s
fi: 
     <strong>%(name)s</strong> arvioinut tämän %(review_date)s

en: Permalink
fi: Pysyvä linkki

en: Is this review helpful?
fi: Onko tämä arvio hyödyllinen?

en: 
                <strong>%(num_up_votes)s</strong> of %(num_votes)s customer found this useful
                 | 
                <strong>%(num_up_votes)s</strong> of %(num_votes)s customers found this useful
fi[0]: 
    <strong>%(num_up_votes)s</strong> asiakasta %(num_votes)s asiakkaasta piti tätä hyödyllisenä
fi[1]: 
    <strong>%(num_up_votes)s</strong> asiakasta %(num_votes)s asiakkaasta piti tätä hyödyllisenä

en: This review has no votes.
fi: Tällä arvioilla ei ole peukutuksia.

en: Free
fi: Ilmainen

en: 
                        %(num_reviews)s customer review
                     | 
                        %(num_reviews)s customer reviews
fi[0]: 
    %(num_reviews)s asiakasarvio
fi[1]: 
    %(num_reviews)s asiakasarviota

en: Write a review
fi: Kirjoita arvostelu

en: Customer reviews
fi: Asiakkaiden arvioit

en: Leave a product review
fi: Jätä tuotteen arvostelu

en: Saving...
fi: Tallennetaan...

en: Save review
fi: Tallenna arvostelu

en: Go
fi: Mene

en: This product does not have any reviews yet.
fi: Tällä tuotteella ei vielä ole arvioita.

en: Change
fi: Muuta

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Phone
fi: Puhelin

en: Payment details to go here
fi: Maksun tiedot menevät tänne

en: Edit order contents
fi: Muokkaa tilauksen sisältöä

en: Order contents
fi: Tilauksen sisältö

en: Item
fi: Tuote

en: Checkout gateway
fi: Tie kassalle

en: Who are you?
fi: Kuka sinä olet?

en: Get a password reminder
fi: Salasanan muistutin

en: Continuing...
fi: Jatketaan...

en: Continue
fi: Jatka

en: 1. Shipping address
fi: 1. Toimitusosoite

en: 2. Shipping method
fi: 2. Toimitustapa

en: 3. Payment
fi: 3. Maksu

en: 4. Preview
fi: 4. Esikatselu

en: 5. Confirmation
fi: 5. Vahvistus

en: Payment details
fi: Maksutiedot

en: Enter payment details
fi: Syötä maksutiedot

en: This page needs implementing within your project.  You may want to use one of Oscar's payment gateway libraries:
fi: Tämä sivu on toteutettava projektissasi. Saatat haluta käytää jotakin Oscarin maksuväyläkirjastoista:

en: Order preview
fi: Tilauksen esikatselu

en: Preview order
fi: Esikatsele tilaus

en: Place order
fi: Tee tilaus

en: Where should we ship to?
fi: Minne toimittaisimme?

en: An address from your address book?
fi: Osoite osoitekirjastasi?

en: Ship to your default shipping address
fi: Toimita oletusosoitteeseesi

en: Ship to this address
fi: Toimita tähän osoitteeseen

en: Delete
fi: Poista

en: Or a new address?
fi: Tai uusi osoite?

en: return to basket
fi: Palaa koriin

en: 
                                    This includes a discount of <strong>%(amount)s</strong> as
                                    your basket qualifies for the <strong>%(name)s</strong> offer.
fi: 
    Tämä sisältää <strong>%(amount)s</strong> alennuksen,
    koska korisi täyttää alennuksen <strong>%(name)s</strong> ehdot.

en: Select option
fi: Valitse vaihtoehto

en: 
            Order %(number)s: confirmation
fi: 
    Tilaus %(number)s: vahvistus

en: 
            Your order has been placed and a confirmation email has been sent - your order number is
            <strong>%(number)s</strong>.
fi: 
    Tilaus on tehty, ja vahvistus on lähetetty sähköpostitse – tilausnumerosi on
    <strong>%(number)s</strong>.

en: Please make a note of this reference or print this page and quote it in any communication with us regarding your order.
fi: Kirjoita viite ylös, tai tulosta tämä sivu, ja käytä viitettä aina ottasessasi yhteyttä meihin tilaukseesi liittyen.

en: No shipping address required.
fi: Toimitusosoitetta ei vaadita.

en: 
                                    Allocation of %(amount)s from type %(type)s (reference: %(reference)s)
fi: 
    %(amount)s  Kohdennus tyypille %(type)s (referessi: %(reference)s)

en: 
                                    Allocation of %(amount)s from type %(type)s
fi: 
    %(amount)s  Kohdennus tyypille %(type)s

en: No payment was required for this order.
fi: Tähän tilaukseen ei vaadita maksua.

en: Items purchased
fi: Ostetut tuotteet

en: Tracking your order
fi: Tilauksesi seuranta

en: You can track the status of your order
fi: Voit seurata tilauksen tilaa

en: View order status
fi: Näytä tilauksen tila

en: Print this page
fi: Tulosta tämä sivu

en: Are you sure you want to delete this address?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän osoitteen?

en: Yes!
fi: Kyllä!

en: Save
fi: Tallenna

en: Email history
fi: Sähköpostihistoria

en: Date sent
fi: Lähetyspäivä

en: No emails found
fi: Sähköposteja ei löytynyt

en: Thanks for using our site!
fi: Kiitos, kun käytit sivustoamme!

en: The %(name)s team
fi: Tiimi %(name)s

en: You're receiving this email because your email address has been changed to <strong>%(email)s</strong>.
fi: Saat tämän viestin, koska sähköpostiosoitteeksesi on vaihdettu <strong>%(email)s</strong>.

en: If it wasn't you who changed it, please reset your password immediately and correct your email address:
fi: Jos sinä et vaihtanut sähköpostisoitetta, vaihda salasanasi heti, ja korjaa sähköpostiosoitteesi:

en: If it was you who changed the email address, you can ignore this email.
fi: Jos vaihdoit sähköpostiosoitteesi, sinun ei tarvitse välittää tästä viestistä.

en: You're receiving this email because your email address has been changed to %(email)s.
fi: Tämä sähköposti lähtetettiin, koska sähköpostisi on vaihdettu osoiteeseen %(email)s.

en: Your email address has changed at %(site_name)s.
fi: Sähköpostisi on vaihdettu sivustolla %(site_name)s.

en: Hello,
fi: Terve,

en: We are pleased to confirm your order %(order_number)s has been received and
            will be processed shortly.
fi: Vahvistamme, että tilauksesi %(order_number)s on vastaanotettu ja
            käsitellään pian.

en: Your order contains:
fi: Tilauksesi sisältää:

en: Basket total:
fi: Kori yhteensä:

en: Shipping:
fi: Toimitus:

en: Order Total:
fi: Tilaus yhteensä:

en: Shipping address:
fi: Toimitusosoite:

en: Hello,
    
    We are pleased to confirm your order %(order_number)s has been received and
    will be processed shortly.
fi: Hei,
    
    Vahvistamme, että tilauksenne %(order_number)s on vastaanotettu, ja käsitellään pian.

en: quantity:
fi: määrä:

en: price:
fi: hinta:

en: The team
fi: Ryhmä

en: Confirmation of order %(number)s
fi: Tilauksen %(number)s vahvistus

en: You're receiving this e-mail because your password has been changed at %(name)s.
fi: Tämä sähköposti lähetettiin, koska salasanasi on vaihdettu sivustolla %(name)s.

en: If it wasn't you who changed it, please reset your password immediately:
fi: Jos sinä et vaihtanut sitä, uusi salasana välittömästi:

en: Otherwise, you can ignore this email.
fi: Muussa tapauksessa voit jättää tämän viestin huomiotta.

en: 
    You're receiving this email because your password has been changed at %(name)s.
fi: 
    Tämä sähköposti lähetettiin, koska salasanasi on vaihdettu sivustolla %(name)s.

en: Your password changed at %(site_name)s.
fi: Salasanasi on vaihdettu %(site_name)s:ssa.

en: You're receiving this e-mail because you requested a password reset for your user account at %(name)s.
fi: Tämä sähköposti lähetettiin, koska  pyysit salasanan uusimista kaupassa %(name)s.

en: Please go to the following page and choose a new password:
fi: Ole hyvä, ja mene seuraavalle sivule, ja valitse uusi salasana:

en: Resetting your password at %(site_name)s.
fi: Uusitaan salasanasi sivustolla %(site_name)s

en: Dear %(name)s,
fi: Hyvä %(name)s,

en: 
                We are happy to inform you that our product '%(title)s' is back in stock:
                %(url)s
fi: 
                Olemme iloisia voidessamme ilmoittaa tuotettamme '%(title)s' olevan taas varastossa:
                %(url)s

en: 
                With this email we have disabled your alert automatically and you will not
                receive any further email regarding this product.
fi: 
                Tällä sahköpostilla olemme poistaneet hälytyksesi, etkä enää
                saa sähköposteja tästä tuotteesta.

en: 
    We are happy to inform you that our product '%(title)s' is back in stock:
    %(url)s
fi: 
    Olemme iloisia voidessamme ilmoittaa tuottettamme '%(title)s' olevan taas varastossa:
    %(url)s

en: 
    Beware that the amount of items in stock is limited. Be quick or someone might get there first.
fi: 
    Huomaa rajoitettu varasto. Ole nopea, tai joku saattaa ehtiä ensin.

en: 
    With this email we have disabled your alert automatically and you will not
    receive any further email regarding this product.
    
    Thanks for your interest,
    The %(site_name)s Team
fi: 
    Tällä sähköpostilla olemme poistaneet hälytyksesi, 
    etkä enää saa sähköposteja tästä tuotteesta.
    
    Kiitoksia mielenkiinnostsi!
    Tiimi %(site_name)s

en: 
            Hello,
            <p>
                Somebody (hopefully you) has requested an email alert when '%(title)s' is back in stock.
                Please click the following link to confirm: %(confirm_url)s
            </p>
            <p>
                You can cancel this alert at any time by clicking the following link: %(cancel_url)s
            </p>
    
            <p>
                Thanks for your interest,
                The %(site)s Team
            </p>
fi: 
            Hei,
            <p>
                Pyysit ilmoitusta, kun tuotetta '%(title)s' on taas varastossa.
                Vahvista pyyntö klikkaamalla linkkiä: %(confirm_url)s
            </p>
            <p>
                Voit peruuttaa pyyntösi milloin vain klikkaamalla tätä linkkiä: %(cancel_url)s
            </p>
    
            <p>
                Kiitos mielenkiinnostasi!
                Tiimi %(site)s
            </p>

en: 
    Hello,
    
    Somebody (hopefully you) has requested an email alert when
    '%(title)s' is back in stock.  Please click the following link
    to confirm: %(confirm_url)s
    
    You can cancel this alert at any time by clicking the following link:
    %(cancel_url)s
    
    Thanks for your interest,
    The %(site)s Team
fi: 
    Hei,
    
    Pyysit ilmoitusta, kun tuotetta '%(title)s' on taas saatavilla.
    Vahvista pyyntö klikkaamalla linkkiä:
    %(confirm_url)s
    
    Voit peruuttaa pyyntösi milloin vain klikkaamalla tätä linkkiä:
    %(cancel_url)s
    
    Kiitos mielenkiinnostasi!
    Tiimi %(site)s

en: Confirmation required for stock alert
fi: Vahvistus vaaditaan varastohälytykselle

en: %(title)s is back in stock
fi: %(title)s on taas varastossa

en: Thank you for registering.
fi: Kiitos rekisteröitymisestä.

en: Notifications inbox
fi: Saapuneet ilmoitukset

en: Sender
fi: Lähettäjä

en: Return to notifications inbox
fi: Palaa ilmoitusviesteihin

[ctx: noun]
en: Archive
fi: Arkisto

en: View
fi: Katso

[ctx: verb]
en: Archive
fi: Arkisto

en: With selected items:
fi: Valituille tuoteille:

en: Archiving...
fi: Arkistoidaan...

en: Deleting...
fi: Poistetaan...

en: There are no notifications to display.
fi: Ei näytettäviä ilmoituksia.

en: Address book
fi: Osoitekirja

en: Default shipping address
fi: Oletustoimitusosoite

en: Default billing address
fi: Oletuslaskutusosoite

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Set as default shipping address
fi: Aseta oletustoimitusosoitteeksi

en: Set as default billing address
fi: Aseta oletuslaskutusosoitteeksi

en: There are no addresses in your address book.
fi: Osoitekirjassasi ei ole osoitteita

en: You do not have any active alerts for out-of-stock products.
fi: Sinulla ei ole aktiivisia hälytyksiä loppuneista tuotteista.

en: Cancel
fi: Peruuta

en: 
    <a href="%(url)s">%(title)s</a> is back in stock
fi: 
    <a href="%(url)s">%(title)s</a> taas varastossa

en: 
    %(title)s is back in stock
fi: 
    %(title)s on taas varastossa

en: Order #%(number)s
fi: Tilaus #%(number)s

en: Contact number
fi: Yhteydenottonumero

en: Notes
fi: Huomautukset

en: Line price excl. tax
fi: Rivihinta ilman veroja

en: Line price incl. tax
fi: Rivihinta veroineen

en: Basket total (inc. tax)
fi: Kori yhteensä (veroineen)

en: Account
fi: Tili

en: Products you recently viewed
fi: Viimeksi katselemasi tuotteet

en: Login or register
fi: Kirjaudu tai rekisteröidy

en: Log In
fi: Kirjaudu

en: I've forgotten my password
fi: Olen unohtanut salasanani

en: Logging in...
fi: Kirjautudutaan...

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Registering...
fi: Rekisteröidytään...

en: Order history
fi: Tilaushistoria

[ctx: Buy again]
en: Re-ordering...
fi: Järjestetään uudelleen...

[ctx: Buy again]
en: Re-order
fi: Järjestä uudelleen

en: Not available anymore
fi: Ei enää saatavilla

en: Basket total (excl. discounts)
fi: Kori yhteensä (ilman alennuksia)

en: Basket total (inc. discounts)
fi: Kori yhteensä (alennusten kanssa)

en: Shipping total (excl. discounts)
fi: Toimitus yhteensä (ilman alennuksia)

en: Shipping total (inc. discounts)
fi: Toimitus yhteensä (alennusten kanssa)

en: Shipping total
fi: Toimitus yhteensä

en: Contact Number
fi: Puhelinnumero

en: Shipping Notes
fi: Lähetysmerkinnät

en: Filter
fi: Suodatin

en: Filtering...
fi: Suodatetaan...

en: Filter results
fi: Suodata tuloksia

en: Reset
fi: Nollaa

en: Total inc tax
fi: Yhteensä veroineen

en: No orders match your search.
fi: Ei hakua vastaavia tilauksia.

en: You haven't placed any orders.
fi: Et ole tilannut mitään

en: Change password
fi: Vaihda salasana

en: Edit profile
fi: Muokkaa profiilia

en: Please confirm your password to delete your profile.
fi: Syötä salasanasi uudelleen poistaaksesi käyttäjätunnuksesi

en: Warning
fi: Varoitus

en: 
                    This will delete all information about you from the site.  Deleting your profile cannot be
                    undone.
fi: 
    Tämä poistaa kaiken tiedon sinusta sivustolta. Poistettua profiilia ei voi palauttaa.

en: Delete?
fi: Poista?

en: 
                    Are you sure you want to delete %(name)s?
fi: 
    Oletko varma, että haluat poistaa toivelistan %(name)s?

en: Remove product
fi: Poista tuote

en: 
                    Are you sure you want to delete %(product_name)s from wish list %(wishlist_name)s?
fi: 
    Oletko karma, että haluat poistaa tuotteen %(product_name)s toivelistalta %(wishlist_name)s?

en: Action
fi: Toiminto

en: View product
fi: Katso tuotetta

en: 
                                                                Move to '%(name)s' wish list
fi: 
    Siirretty toivelistalle '%(name)s'

en: Update quantities
fi: Päivitä lukumääriä

en: Your wish list is empty.
fi: Toivelistasi on tyhjä

en: Create
fi: Luo

en: What should your new wish list be called?
fi: Millä nimellä haluat uutta toivelistaasi kutsuttavan?

en: 
                        After your wishlist is created, <strong>%(title)s</strong> will be added.
fi: 
    Kun toivelista on luotu, siihen lisätään <strong>%(title)s</strong>.

en: Number of products
fi: Tuotteiden lukumäärä

en: Wish list settings
fi: Toivelistan asetukset

en: You don't have any wish lists yet.
fi: Sinulla ei ole vielä toivelistoja

en: Create Attribute Option Group
fi: Luo määrevaihtoehtojen ryhmä

en: Attribute Option Group
fi: Määrevaihtoehtojen ryhmä

en: Delete Attribute Option Group?
fi: Poista määrevaihtoehtojen ryhmä?

en: Please make sure all Product Attributes are assigned to another Attribute Option Group before deletion.
fi: Siirrä kaikki tuotemääreet käyttämään toista määrevaihtoehtojen ryhmää ennen poistamista.

en: Delete Attribute Option Group
fi: Poista määrevaihtoehtojen ryhmä

en: Delete Attribute Option Group <strong>%(name)s</strong> - are you sure?
fi: Poistetaan määrevaihtoehtojen ryhmä <strong>%(name)s</strong> - oletko varma?

en: Sections
fi: Osastot

en: Attribute Option Group details
fi: Määrevaihtoehtojen ryhmän tiedot

en: Attribute Options
fi: Määrevaihtoehdot

en: Attribute Option Groups
fi: Määrevaihtoehtojen ryhmät

en: Create new Attribute Option Group
fi: Luo uusi määrevaihtoehtojen ryhmä

en: No Attribute Option Groups found.
fi: Ei määrevaihtoehtojen ryhmiä.

en: Edit Attribute Option Group
fi: Muokkaa määrevaihtoehtojen ryhmää

en: Delete category?
fi: Poista kategoria?

en: Delete category
fi: Poista kategoria

en: 
                <p>Delete category <strong>%(name)s</strong> - are you sure?</p>
fi: 
    <p>Poista luokka <strong>%(name)s</strong> – oletko varma?</p>

en: Category details
fi: Kategorian tiedot

en: Search engine optimisation
fi: Hakukoneoptimointi

en: Save and continue editing
fi: Tallenna ja jatka muokkaamista

en: View on site
fi: Katso sivustolla

en: Create new category
fi: Luo uusi kategoria

en: You are editing:
fi: Olet muokkaamasa:

en: There are no categories.
fi: Ei kategorioita.

en: Edit category
fi: Muokkaa kategoriaa

en: Add child category
fi: Lisää alikategoria

en: Edit children
fi: Muokkaa aliluokkaa

en: 
                        Created product variant '%(name)s'.
fi: 
    Tuotemuunnos '%(name)s' luotu.

en: 
                        Created variant of '%(parent_name)s'.
fi: 
    Luotu muunnos '%(parent_name)s'.

en: 
                        Updated product variant '%(name)s'.
fi: 
    Tuotemuunos '%(name)s' päivitetty.

en: 
                        Updated a variant of '%(parent_name)s'.
fi: 
    Muunnos '%(parent_name)s' päivitetty.

en: 
                    Created product '%(name)s'.
fi: 
    Tuote '%(name)s' luotu.

en: 
                    Updated product '%(name)s'.
fi: 
    Tuote '%(name)s' päivitetty.

en: Edit again
fi: Muokkaa uudelleen

en: View it on the site
fi: Katso tuotetta sivustolla

en: Create Option
fi: Luo vaihtoehto

en: Delete Option?
fi: Poista vaihtoehto?

en: Please make sure option is not assigned to Products or Product Classes before deletion.
fi: Varmista ennen poistamista, ettei mikään tuote tai tuoteluokka käytä vaihtoehtoa.

en: Delete Option
fi: Poista vaihtoehto

en: Delete Option <strong>%(name)s</strong> - are you sure?
fi: Poistetaan vaihtoehto <strong>%(name)s</strong> - oletko varma?

en: Option details
fi: Vaihtoehdon tiedot

en: Create new Option
fi: Luo uusi vaihtoehto

en: No Option found.
fi: Ei vaihtoehtoja.

en: Edit Option
fi: Muokkaa vaihtoehtoa

en: Delete product type?
fi: Poista tuotetyyppi?

en: Please make sure all products are assigned to another type before deletion.
fi: Varmista että kaikkien tuotteiden tyyppi on muutettu toiseksi ennen poistamista.

en: Delete product type
fi: Poista tuotetyyppi

en: Delete product type <strong>%(name)s</strong> - are you sure?
fi: Poista tuotetyyppi <strong>%(name)s</strong> - oletko varma?

en: Create product type
fi: Luo tuotetyyppi

en: Product Class details
fi: Tuoteluokan tiedot

en: Create new product type
fi: Luo uusi tuotetyyppi

en: Product types
fi: Tuotetyypit

en: Requires shipping
fi: Vaatii toimituksen

en: Track stock?
fi: Seuraa varastomääriä?

en: Edit product type
fi: Muokkaa tuotetyyppiä

en: There are no product types.
fi: Ei tuotetyyppejä.

en: 
                        Delete product variant <strong>%(title)s</strong> - are you sure?
fi: 
    <p>Poista tuotemuunnos <strong>%(title)s</strong> – oletko varma?</p>

en: 
                        Delete product <strong>%(title)s</strong> - are you sure?
fi: 
    <p>Poista tuote <strong>%(title)s</strong> – oletko varma?</p>

en: This will also delete the following child products:
fi: Toiminto poistaa myös seuraavat alituotteet:

en: Create new product
fi: Luo uusi tuote

en: New Product
fi: Uusi tuote

en: Search Products
fi: Etsi tuotteita

en: Searching...
fi: Haetaan...

en: 
                                You are currently editing a product variant of
                                <a href="%(parent_url)s">%(title)s</a>.
fi: 
    Olet muokkaamassa tuotemuunnosta
    <a href="%(parent_url)s">%(title)s</a>.

en: Product details
fi: Tuotteen tiedot

en: Images
fi: Kuvat

en: Stock and pricing
fi: Varasto ja hinnoittelu

en: Upselling
fi: Ylösmyynti

en: Product Type:
fi: Tuotetyyppi:

en: Upload, change or remove images
fi: Lataa, vaihda tai poista kuvia

en: SKU
fi: Tuotekoodi

en: Num in stock
fi: Varastomäärä

en: Num allocated
fi: Kohdennettu määrä

en: Low stock threshold
fi: Alhaisen varaston raja-arvo

en: Add variant
fi: Lisää tuotemuunnos

en: This product does not have any variants.
fi: Tällä tuotteella ei ole yhtään muunnosta.

en: One can't add variants to this product at this point.
fi: Et voi lisätä muunnosta tälle tuotteelle tällähetkellä.

en: Please save the product before trying to add variants.
fi: Tallenna tuote ennen muunnosten lisäämistä.

en: This is likely because this product still has stock records.
fi: Tämä johtuu luultavasti siitä, että tuottella on edelleen varastomerkintöjä.

en: Save and add another variant
fi: Tallenna ja lisää toinen muunnos

en: All
fi: Kaikki

en: Current available stock
fi: Tämänhetkinen saatavilla oleva varastomäärä

en: Date alert raised
fi: Päivähälytys hälytetty

en: No stock alerts found.
fi: Ei varastohälytyksiä

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Edit email
fi: Muokkaa sähköpostia

en: Email content
fi: Sähköpostin sisältö

en: These fields are rendered using Django's template system.
fi: Nämä kentät muodostetaan käyttäen Djangon mallijärjestelmää.

en: You can use the following variables:
fi: Voit käyttää seuraavia muuttujia:

en: The full name of the user (if they have one)
fi: Käyttäjän koko nimi (jos annettu)

en: The user's email address
fi: Käyttäjän sähköpostiosoite

en: The name of the site (eg example.com)
fi: Sivuston nimi (esim. esimerkki.com)

en: View a preview of this email using order:
fi: Esikatsele tätä sähköpostia tilauksella:

en: View preview
fi: Esikatsele

en: or send a preview to:
fi: tai lähetä esikatselu seuraavalle:

en: Sending...
fi: Lähetetään...

en: Send preview email
fi: Lähetä esikatselusähköposti

en: Body text
fi: Leipäteksti

en: There are no defined emails to edit.
fi: Määritettyjä sähköposteja ei ole muokattavaksi.

en: Your Store Statistics
fi: Kauppasi tilastot

en: Total Orders
fi: Tilauksia yhteensä

en: New Customers
fi: Uudet asiakkaat

en: Total Customers
fi: Asiakkaita yhteensä

en: Total Products
fi: Tuotteita yhteensä

en: Latest Orders (last 24 hours)
fi: Viimeisimmät tilaukset (viimeiset 24 tuntia)

en: Orders - Last 24 Hours
fi: Tilaukset - Viimeisimmät 24 tuntia

en: Total orders
fi: Tilauksia yhteensä

en: Total lines
fi: Rivejä yhteensä

en: Total revenue
fi: Kokonaisliikevaihto

en: Average order costs
fi: Tilauksen kustannus keskimäärin

en: Manage
fi: Hallinnoi

en: Orders - All Time
fi: Tilaukset - Koko ajalta

en: Total <em>open</em> baskets
fi: Yhteensä <em>avaa</em> korit

en: Total customers
fi: Asiakkaita yhteensä

en: New customers
fi: Uudet asiakkaat

en: View Stock Alerts
fi: Katso varastomäärähälytyksiä

en: Catalogue and stock
fi: Luettelo ja varasto

en: Total products
fi: Tuotteita yhteensä

en: <em>Open</em> stock alerts
fi: <em>Avoimet</em> varastohälytykset

en: <em>Closed</em> stock alerts
fi: <em>Suljetut</em> varastohälytykset

en: Offers, vouchers
fi: Tarjoukset, kupongit

en: Active <em>Vouchers</em>
fi: Voimassa olevat <em>kupongit</em>

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Return to site
fi: Palaa sivustolle

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Build a new incentive
fi: Rakenna uusi kannustin

en: 
            Ranges can be created and edited from within the <a href="%(range_list_url)s" target="_blank">range dashboard</a>.
fi: 
            Valikoimia voi luoda ja muokata <a href="%(range_list_url)s" target="_blank">tuotevalikoimien kojelaudasta</a>.

en: ...or choose a pre-defined one
fi: ... tai valitse esimääritelty

en: Continue to step 3
fi: Jatka kohtaan 3

en: Build a new condition
fi: Rakenna uusi ehto

en: Continue to step 4
fi: Jatka kohtaan 4

en: Continue to step 2
fi: Jatka kohtaan 2

en: Delete offer
fi: Poista tarjous

en: Are you sure you want to delete this offer?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän tarjouksen?

en: 
            %(name)s | Offers
fi: 
    %(name)s | Tarjoukset

en: Reinstating...
fi: Palautetaan...

en: Reinstate offer
fi: Palauta tarjous

en: Suspending...
fi: Keskeytetään...

en: Suspend offer
fi: Keskeytä tarjous

en: Offer currently available
fi: Tarjous saatavilla tällä hetkellä

en: Offer not available due to restrictions!
fi: Tarjous ei ole saatavilla rajoitusten vuoksi!

en: Total cost:
fi: Yhteensä:

en: Number of orders:
fi: Tilausten määrä:

en: Number of uses:
fi: Käyttöjen määrä:

en: Date created:
fi: Luontipäivä:

en: Offer details
fi: Tarjoukset tiedot

en: Inactive
fi: Ei-aktiivinen

en: Export to CSV
fi: Vie CSV tiedostoksi

en: Orders that used this offer
fi: Tähän tilaukseen käytety tarjoukset.

en: Create new offer
fi: Luo uusi tarjous

en: Advanced Search
fi: Laajennettu haku

en: Is available?
fi: Saatavilla?

en: Uses
fi: Käyttää

en: Browse
fi: Selaa

en: Stats
fi: Tilastot

en: No offers found.
fi: Tarjouksia ei löytynyt.

en: Steps
fi: Vaiheet

en: 2. Incentive
fi: 2. Kannustin

en: 3. Condition
fi: 3. Ehdot

en: 4. Restrictions
fi: 4. Rajoitukset

en: Save this offer
fi: Tallenna tämä tarjous

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Offer summary
fi: Tarjouksen yhteenveto

en: 
            Order %(number)s - Line #%(id)s
fi: 
    Tilaus %(number)s - Rivi #%(id)s

en: Line #%(id)s
fi: Rivi #%(id)s

en: Order #%(number)s - Line #%(id)s
fi: Tilaus #%(number)s - Rivi #%(id)s

en: Product Options
fi: Tuotevaihtoehdot

en: Partner details
fi: Yhteistyötahon tiedot

en: Shipping details
fi: Tomitustiedot

en: Partner reference number
fi: Kumppanin viitenumero

en: Partner notes
fi: Kumppanin merkinnät

en: Shipping status
fi: Toimituksen tila

en: State
fi: Tila

en: No shipping events have occurred.
fi: Toimitustapahtumia ei ole

en: Shipping events
fi: Toimitustapahtumat

en: Payment events
fi: Maksutapahtumat

en: No payment events have occurred.
fi: Maksutapahtumia ei ole tapahtunut.

en: Order %(number)s
fi: Tilaus %(number)s

en: Customer Information
fi: Asiakastieto

en: Customer checked out as a guest.
fi: Asiakas maksanut vieraana.

en: Customer has deleted their account.
fi: Asiakas on poistanut tilin.

en: Order information
fi: Tilaustieto

en: Order Total
fi: Tilaus yhteensä

en: Time of purchase
fi: Tilausaika

en: Order Details
fi: Tilauksen tiedot

en: Discounts
fi: Alennukset

en: Items ordered
fi: Tilatut tuotteet

en: Line ID
fi: Rivin ID

en: Supplier
fi: Toimittaja

en: Supplier SKU
fi: Toimittajan tuotekoodi

en: Price excl tax (before discounts)
fi: Hinta ilman veroja (ennen alennuksia)

en: Price inc tax (before discounts)
fi: Hinta veroineeen (ennen alennuksia)

en: With selected lines
fi: Valituilla riveillä

en: Change line status to
fi: Muuta rivin tila seuraavaksi

en: choose new status
fi: Valitse uusi tila

en: Create shipping event
fi: Luo toimitustapahtuma

en: choose event type
fi: Valitse tapahtuman tyyppi

en: with reference
fi: viittellä

en: Create payment event
fi: Luo maksutapahtuma

en: with amount
fi: summalla

en: Go!
fi: Suorita

en: Change order status
fi: Muuta tilauksen tilaa

en: Change status
fi: Muuta tilaa

en: This order can't have its status changed.
fi: Tämän tilauksen tilaa ei voi muuttaa.

en: Status Changes
fi: Tilamuutokset

en: From
fi: Vanha

en: To
fi: Uusi

en: No status changes.
fi: Ei tilamuutoksia.

en: 
                                                                    %(title)s (quantity %(event_qty)s/%(total_qty)s)
fi: 
    %(title)s (määrä %(event_qty)s/%(total_qty)s)

en: No shipping events.
fi: Ei toimitustapahtumia.

en: Product:
fi: Tuote:

en: quantity
fi: määrä

en: No payment events.
fi: Ei maksutapahtumia.

en: Method name
fi: Metodin nimi

en: Method code
fi: Metodin koodi

en: Charge (incl tax)
fi: Laskutus (sis. verot)

en: Charge (excl tax)
fi: Laskutus (pois lukien verot)

en: Payment sources
fi: Maksulähteet

en: Allocation
fi: Allokaatio

en: Amount debited
fi: Summa veloitettu

en: Amount refunded
fi: Summa palautettu

en: No payment sources found for this order.
fi: Tälle tilaukselle ei ole maksulähdettä.

en: No discounts were applied to this order.
fi: Alennuksia ei käytetty tähän tilaukseen.

en: Admin
fi: Ylläpitäjä

en: No notes available.
fi: Ei merkintöjä saatavilla.

en: Save note
fi: Tallenna merkintä

en: Notes are only editable for 5 minutes after being saved.
fi: Merkinnät ovat muokattavissa vain 5 minuuttia tallennuksen jälkeen.

en: Order Search Results
fi: Tilaushaun tulokset

en: All Orders
fi: Kaikki tilaukset

en: Download selected orders as a CSV
fi: Lataa valitut tilaukset CSV-muodossa

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Changing...
fi: Vaihdetaan...

en: No orders found.
fi: Tilauksia ei löytynyt

en: Edit shipping address
fi: Muuta toimitusosoitetta

en: Edit shipping address for order %(order.number)s
fi: Muuta toimitusosoitetta tilaukselle %(order.number)s

en: Update address
fi: Päivitä osoite

en: Order statistics
fi: Tilaustilastot

en: Filter result
fi: Suodatetut tulokset

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Order status breakdown
fi: Jaottelu tilausten tilan mukaan

en: Delete page '%(title)s'?
fi: Poista sivu '%(title)s'?

en: Delete page
fi: Poista sivu

en: Delete page <strong>%(title)s</strong> - are you sure?
fi: Poista sivu <strong>%(title)s</strong> – oletko varma?

en: Create new page
fi: Luo uusi sivu

en: No pages found.
fi: Sivuja ei löydy

en: 
            Page <strong>%(title)s</strong> saved!
fi: 
    Sivu <strong>%(title)s</strong> tallennettu!

en: Close
fi: Sulje

en: Oops! We found some errors
fi: Hupsista! Löysimme virheitä.

en: please check the error messages below and try again
fi: Tarkista allaolevat virheet ja yritä uudelleen

en: previous
fi: edellinen

en: 
                            Page %(page_num)s of %(total_pages)s
fi: 
                            Sivu %(page_num)s/ %(total_pages)s

en: next
fi: seuraava

[ctx: Change the sequence order]
en: Re-order
fi: Järjestä uudelleen

en: 
    User %(user_name)s was unlinked from %(partner_name)s.
fi: 
    Käyttäjän %(user_name)s liitos kumppaniin %(partner_name)s on poistettu.

en: Undo
fi: Peruuta

en: Delete partner
fi: Poista yhteistyötaho

en: Are you sure you want to delete this partner?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän kumppanin?

en: Edit the user's details
fi: Muokkaa käyttäjän tietoja

en: No users associated.
fi: Käyttäjää ei yhdistetty.

en: No address associated.
fi: Osoitetta ei yhdistetty.

en: Manage partner and users
fi: Hallitse kumppania ja käyttäjiä

en: Link an existing user
fi: Liitä olemassa oleva käyttäjä

en: Link a new user
fi: Liitä uusi käyttäjä

en: No partners found.
fi: Kumppaneita ei löytynyt.

en: Unlinking...
fi: Poistetaan liitos...

en: Unlink user
fi: Poista käyttäjän liitos

en: No users linked.
fi: Ei liitettyjä käyttäjiä.

en: Link a user
fi: Kytke käyttäjä

en: Manage users
fi: Hallinnoi käyttäjiä

en: Update details
fi: Päivitä tiedot

en: A partial email address can be entered (eg '@example.com') to match multiple addresses.
fi: Sähköpostiosoitteen osa (esim. '@example.com') voidaan syöttää useamman osoitteen hakemiseksi.

en: 
                                                    User is already linked to %(name)s.
fi: 
    Käyttäjä on jo liitetty kumppaniin %(name)s.

en: Linking...
fi: Liitetään...

en: Link user
fi: Liitä käyttäjä

en: No users found.
fi: Käyttäjiä ei löytynyt.

en: 
        <p>File <strong>%(filename)s</strong> processed.</p>
fi: 
    <p>Tiedosto <strong>%(filename)s</strong> käsitelty.</p>

en: 
                    <strong>%(n)s</strong> product added
                 | 
                    <strong>%(n)s</strong> products added
fi[0]: 
    <strong>%(n)s</strong> tuote lisätty
fi[1]: 
    <strong>%(n)s</strong> tuotetta lisätty

en: 
                    There was <strong>%(n)s</strong> duplicate product in the file
                 | 
                    There were <strong>%(n)s</strong> duplicate products in the file
fi[0]: 
    Tiedostossa oli <strong>%(n)s</strong> päällekkäinen tuote
fi[1]: 
    Tiedostossa oli <strong>%(n)s</strong> päällekkäistä tuotetta

en: 
                    There was <strong>%(n)s</strong> product in the file that couldn't be found in the catalogue
                 | 
                    There were <strong>%(n)s</strong> products in the file that couldn't be found in the catalogue
fi[0]: 
    Tiedostossa oli <strong>%(n)s</strong> tuote, jota ei ole luettelossa
fi[1]: 
    Tiedostossa oli <strong>%(n)s</strong> tuotetta, joita ei ole luettelossa

en: Edit range metadata
fi: Muokkaa tuotevalikoiman metadataa

en: Return to ranges homepage
fi: Palaa tuotevalikoimien kotisivulle

en: 
    <p>Range <strong>%(name)s</strong> saved.</p>
fi: 
    <p>Tuotevalikoima <strong>%(name)s</strong> talletettu.</p>

en: Edit included products
fi: Muokkaa sisältyviä tuoteita

en: Delete range '%(name)s'?
fi: Poista tuotevalikoima '%(name)s'?

en: Are you sure you want to delete this range?
fi: Haluatko varmasti tuhota tämän valikoiman?

en: Create new range
fi: Luo uusi valikoima

en: Save and edit products
fi: Talleta ja muokkaa tuotteita

en: Num products
fi: Tuotteiden lkm

en: Edit products
fi: Muokkaa tuotteita

en: No ranges found.
fi: Valikoimia ei löytynyt.

en: Products in range '%(name)s'
fi: Tuotteet valimoimassa '%(name)s'

en: products
fi: Tuotteet

en: This range contains all products. To add products manually, please unselect the 'Includes All Products' option on the edit range page.
fi: Tämä valikoima sisältää kaikki tuotteet. Lisätäksesi tuote manuaalisesti, poista valinta "sisältää kaikki tuotteet" muokkaa valikoimaa -sivulta.

en: Add products
fi: Lisää tuotteita

en: Running...
fi: Suoritetaan...

en: Upload history
fi: Lataushistoria

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: New products
fi: Uudet tuotteet

en: Duplicate products
fi: Päällekkäiset tuotteet

en: Unknown products
fi: Tuntemattomat tuotteet

en: Date uploaded
fi: Latauspäivämäärä

en: Products in range
fi: Tuotteet valikoimassa

en: Remove selected products
fi: Poista valitut tuotteet

en: Is product discountable?
fi: Voiko tuotteesta saada alennusta?

en: Products in Range
fi: Tuotteet valimoimassa

en: Edit range
fi: Muokkaa valikoimaa

en: return to range list
fi: Palaa valimoimalistaan

en: Reporting Dashboard
fi: Raportointikojelauta

en: Reporting dashboard
fi: Raportointikojelauta

en: Generate report
fi: Luo raportti

en: No results found.
fi: Ei tuloksia.

en: No vouchers were used in this period
fi: Etukoodeja ei käytetty tällä jaksolla

en: Delete review '%(title)s'?
fi: Poista esikatselu '%(title)s'?

en: Delete review "%(title)s"?
fi: Poista esikatselu "%(title)s"?

en: Review
fi: Esikatselu

en: Review Search
fi: Esikatsele hakua

en: Update status of selected reviews
fi: Päivitä valittujen näkymien tila

[ctx: Review title]
en: Title
fi: Otsikko

en: [Product deleted]
fi: [Tuote poistettu]

en: No reviews found.
fi: Arvioita ei löydy.

en: Update review
fi: Päivitä arvio

en: Review #%(review.id)s
fi: Arvioi #%(review.id)s

en: Review #%(review_id)s
fi: Arvio #%(review_id)s

en: Review information
fi: Esikatselutieto

en: 
        <p>A weight band has been added to the <strong>%(name)s</strong> shipping method.</p>
fi: 
    <p>Painorja on lisätty toimitustspaan <strong>%(name)s</strong>.</p>

en: 
        <p>Weight band deleted from the <strong>%(name)s</strong> shipping method
fi: 
    <p>Painorajoitus poistettu toimitustavalta <strong>%(name)s</strong>

en: Weight band updated
fi: Painoraja päivitetty

en: 
    <p>A shipping method <strong>%(name)s</strong> has been created.</p>
fi: 
    <p>Toimitustapa <strong>%(name)s</strong> luotu.</p>

en: 
        <p>The <strong>%(name)s</strong> shipping method has been deleted.</p>
fi: 
    <p>Toimitustapa <strong>%(name)s</strong> poistettu.</p>

en: 
        <p>The <strong>%(name)s</strong> shipping method has been updated.</p>
fi: 
    <p>Toimitustapa <strong>%(name)s</strong> päivitetty.</p>

en: Delete weight band?
fi: Poista painorajoitus

en: Shipping methods
fi: Toimitustavat

en: Weight range (kg)
fi: Painoväli (kg)

en: Are you sure you want to delete this weight band method?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän painorajoitustavan?

en: Edit weight band
fi: Muokkaa painorajaa

en: Delete shipping method '%(name)s'?
fi: Poista toimitustapa '%(name)s'?

en: Are you sure you want to delete this shipping method?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän toimitustavan?

en: Applies to countries
fi: Koskee maita

en: Default product weight (kg)
fi: Tuotteen oletuspaino (kg)

en: Edit shipping method
fi: Muokkaa toimitustapaa

en: Delete shipping method
fi: Poista toimitustapa

en: Weight bands
fi: Painorajat

en: No weight bands have been added yet.
fi: Painorajoja ei ole vielä lisätty.

en: Add a new weight band
fi: Lisää uusi painoraja

en: Add weight band
fi: Lisää painoraja

en: Create a new shipping method
fi: Luo uusi toimitustapa

en: Create new shipping charge
fi: Luo uusi toimituskulu

en: Number of weight bands
fi: Painorajoitusten määrä

en: Default weight (kg)
fi: Oletuspaino (kg)

en: No shipping methods found.
fi: Toimitustapaa ei löydy.

en: Alert #%(id)s
fi: Hälytys #%(id)s

en: Delete alert #%(id)s?
fi: Poista hälytys #%(id)s?

en: Product alert #%(id)s
fi: Tuotehälytys #%(id)s

en: Are you sure that you want to delete this alert?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän hälytyksen?

en: Search product alerts
fi: Etsi tuotehälytyksiä

en: reset
fi: nollaa

en: Date alert sent
fi: Päiväysvaroitus lähetetty

en: (Anonymous)
fi: (Nimetön)

en: No alerts found.
fi: Hälytyksiä ei löytynyt

en: Update alert #%(id)s
fi: Päivitä hälytys #%(id)s

en: General
fi: Yleinen

en: Yes,No
fi: Kyllä,EI

en: Superuser
fi: Superkäyttäjä

en: True,False
fi: Tosi, epätosi

en: Staff
fi: Henkilökunta

en: Last login
fi: Viimeisin kirjautuminen

en: Date joined
fi: Liittymispäivä

en: Products viewed
fi: Tuotteiden katselukerrat

en: Number of orders
fi: Tilausten määrä

en: Number of ordered items
fi: Tilattujen tuotteiden määrä

en: Reviews written
fi: Arvioita kirjoitettu

en: Send password reset email
fi: Lähetä salasanan uusimissähköposti

en: Order Number
fi: Tilausnmero

en: Total value
fi: Yhteisarvo

en: This customer has not placed any orders yet.
fi: Tämä asiakas ei ole vielä tehnyt yhtään tilausta.

en: This customer has not saved any addresses.
fi: Tämä asiakas ei ole tallentanut yhtään osoitetta.

en: Product ID
fi: Tuotetunniste

en: This customer has not written any reviews yet.
fi: Tämä asiakas ei ole vielä kirjoittanut yhtään arviota.

en: No customers found.
fi: Asiakkaita ei löydy.

en: Bulk Actions
fi: Toiminnot

en: With selected customers:
fi: Valituille asiakkaille:

en: Make active
fi: Aktivoi

en: Make inactive
fi: Poista aktivointi

en: Voucher set
fi: Kuponkisarja

en: Start
fi: Alku

en: End
fi: Loppu

en: Created
fi: Luotu

en: Delete voucher '%(name)s'?
fi: Poista etukoodi '%(name)s'?

en: Voucher details
fi: Etukoodin tiedot

en: Number of basket additions
fi: Korin lisäyksien lukumäärä

en: Recent orders
fi: Viimeiset tilaukset

en: No orders have been placed that use this voucher.
fi: Tällä etukoodilla ei ole tehty tilauksia.

en: Edit voucher
fi: Muokkaa etukuponkia

en: Create new voucher
fi: Luo uusi etukoodi

en: Num baskets
fi: Korien lkm

en: Num orders
fi: Tilausten lkm

en: No vouchers found.
fi: Etukoodia ei löytynyt.

en: Download CSV
fi: Lataa CSV

en: Create new voucher set
fi: Luo uusi kuponkisarja

en: Num
fi: Lkm

en: Popup closing...
fi: Ponnahdusikkuna sulkeutuu...

en: Add another %(model)s
fi: Lisää toinen %(model)s

en: Add
fi: Lisää

en: Change selected %(model)s
fi: Muuta valittu %(model)s

en: Delete selected %(model)s
fi: Poista valittu %(model)s

en: Sorry!
fi: Anteeksi!

en: Return to previous page
fi: Palaa edelliselle sivulle

en: Go to homepage
fi: Mene etusivulle

en: thumbnail
fi: esikatselukuva

en: Unrecognized image type!
fi: Tunnistamaton kuvatyyppi!

en: Upload Image
fi: Lataa kuva

en: This page is only available to users who aren't logged in.
fi: Tämä sivu on saatavilla ainoastaan käyttäjille, jotka eivät ole kirjautuneet sisään.

en:  This offer is no longer available.
fi: Tämä tarjous ei ole enää saatavilla

en: What you need to do
fi: Mitä sinun tarvitsee tehdä

en: There are no site offers at the moment.
fi: Ei sivustotarjouksia tällä hetkellä.

en: Browse products in offer
fi: Selaa alennettuja tuotteita

en: Shipping charge (before discounts)
fi: Toimituskulut (ennen alennuksia)

en: Shipping charge (after discounts)
fi: Toimituskulut (alennusten jälkeen)

en: Shipping charge
fi: Toimituskulu

en: Order tax
fi: Tilauksen vero

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: 
                            Total: %(total)s
fi: 
                            Yhteensä: %(total)s

en: Browse store
fi: Selaa kauppaa

en: Password reset complete
fi: Salasanan uusiminen valmis

en: Password reset
fi: Salasanan uusiminen

en: Complete
fi: Valmis

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
fi: Salasanasi on asetettu. Voit nyt kirjautua sisään.

en: Log in
fi: Kirjaudu

en: Enter a new password
fi: Syötä uusi salasana

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
fi: Syötä uusi salasanasi kahdesti, niin voimme varmistaa, että kirjoitit sen oikein.

en: Change my password
fi: Vaihda salasanani

en: Password reset unsuccessful
fi: Salasanan uusiminen epäonnistui

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
fi: Salasanan uusimislinkki ei kelvannut, mahdolisesti siksi, että sitä on jo käytetty. Ole hyvä ja pyydä salasanan uusimista uudelleen.

en: Password reset email sent
fi: Salasanan uusimissähköposti lähetetty

en: Email sent
fi: Sähköposti lähetetty

en: 
            We've e-mailed you instructions for resetting your password. You should be receiving it shortly.
fi: 
    Lähetimme sähköpostitse ohjeet salasanasi uusimiseen. Sähköpostin pitäisi saapua pian.

en: 
            If you don't receive an email, please make sure you've entered the address you registered with, and check
            your spam folder.
fi: 
    Jos sähköposti ei saavu perille, tarkasta, että olet syöttänut saman osoitteen kuin rekisteröityessäsi, ja tarkasta roskapostikansiosi.

en: Forgotten your password? Enter your e-mail address below, and we'll e-mail instructions for setting a new one.
fi: Salasana unohtunut? Syötä sähköpostiostoitteesi alle, niin lähetämme ohjeet salasanan uusimiseksi.

en: Send reset email
fi: Lähetä uusimissähköposti

en: Refine your search
fi: Tarkenna hakuasi

en: 
            Products matching "%(q)s"
fi: 
    Tuotteet joiden nimessä on "%(q)s"

en: 
                        Found <strong>%(num_results)s</strong> results, showing <strong>%(start)s</strong> to <strong>%(end)s</strong>.
fi: 
    Näytetään <strong>%(start)s</strong>–<strong>%(end)s</strong> yhteensä <strong>%(num_results)s</strong> osumasta.

en: 
                        Found <strong>%(num_results)s</strong> result.
                     | 
                        Found <strong>%(num_results)s</strong> results.
fi[0]: 
                        Löytyi <strong>%(num_results)s</strong> tulos.
fi[1]: 
                        Löytyi <strong>%(num_results)s</strong> tulosta.

en: Found <strong>0</strong> results.
fi: Löytyi <strong>0</strong> osumaa.

en: 
                            Did you mean <a href="%(search_url)s?q=%(suggestion)s">"%(suggestion)s"</a>?
fi: 
    Tarkoititko <a href="%(search_url)s?q=%(suggestion)s">"%(suggestion)s"</a>?

en: Back to search results
fi: Takaisin hakutuloksiin

en: You need to select some %ss
fi: Sinun tulee valita jokin %s
